Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell jól futni?

Hogyan kell jól futni?

Figyelt kérdés
Alig kezdem el már lihegek pedig nem vagyok kifáradva,és még lassan is kocogok.Hogyan vegyem levegőt , mekkora tempóba fussak.Hogyan szoktatok futni?

2012. júl. 26. 16:57
 1/3 anonim válasza:
100%

[link]

Nem vagy hozzá szokva a hosszabb távú futásokhoz,itt csináld végig a 6 hetet! Utána menni fog.

2012. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Már annyi futós oldalt összeolvastam, hogy most meg nem mondom, hol szedtem fel az infót, de a főbb "szabályok":

-Légzés: 4 lépés alatt belégzés, 4 lépés ki (esetleg 3-3). Azzal a tempóval fuss, amivel ezt tartani tudod, még ha az nagyon lassú is lesz az elején.

-Amikor leérkezel, ne csapd a sarkad a talajhoz, kb. a talp közepével kell talajt fogni, szóval puhán.

-A lábad ne a tested előtt, hanem kb. pont alattad (mikor a csípőd vonalában van) érjen földet.

-A kezedet tartsd lazán, ne szorítsd ökölbe, váll laza, egyenes törzs, ne dőlj előre futás közben.


Még én is csak most kezdtem bele ebbe az egészbe, de ezekre odafigyelek, és nagyon jól érzem magam kocogás közben.

Azért ha jár erre tapasztalt futó, nyugodtan javítson ki.


Nekem ezek az oldalak segítettek nagyon sokat:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi,légzéses rész bejött.
2012. júl. 28. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!