Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdjek el futni?

Kezdjek el futni?

Figyelt kérdés
gerincferdülésem van, tavaly voltam 2 ortopéd orvosnál is, az egyik azt mondta hogy nagyon durva meg is röntgeneztetett utána elmentünk egy másikhoz, az azt mondta hogy nem kell megijedni meg hogy nyugodtan sportolhatok. a suliorovos könyÍtett tesit irt ki nekem , de én ugyanúgy tesiztem, szerintem az lenne a lényeg hogy izmosodjon a hátam. gyógytesire is jártam meg gyógyúszásra is. most nyáron is eljárok úszni, hetente 2-3szor leúszok 1000m-t. de azon is gondolkodtam hogy futni fogok, vagy inkább hanyagoljam? mert szeretném ha formásabb lenne a fenekem, combom. :D

2012. júl. 16. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
A futás nem izmosodásra való, nem lesz tőle formásabb combod. Esetleg ha sprintelsz, de ebben már nem vagyok biztos.
2012. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A futással az a gond, hogy az inkább szálkásít, illetve egyes esetekben az izmokat is "égetheti", így leépíti.

Az, hogy 2-3x 1km-et úszol szép dolog. Ha jól sejtem, akkor lány vagy, így, hogy formás feneket és combot akarsz. :)

2 lehetőséget tudok ajánlani most. Az egyik például a fitnesz lehet. Itt némi állóképességet szedhetsz össze, illetve formálja a tested.

A másik pedig akár egy erőnléti edzés ( nem, nem konditeremre gondolok ). Akár otthon is csinálhatod, bár jó lenne, ha egy hozzáértő előtte megmutatná a helyes kivitelezést.

A fenék, comb, hát erősítésére és formázására például kifejezetten jó a Kettlebell edzés. A sima (később súllyal) való guggolástól szép feneked és combod lesz, illetve alapvetően a hát/vállövi izmokat erősítik a gyakorlatok (később ez több dologra kiterjed persze). Néhány instruktor kifejezetten lányos edzéseket tart, így attól sem kell tartani, hogy megszakadsz tőle, főleg, hogy a kezdő lányok 8-12kg-val kezdenek. Ezt teljesen jól szokták bírni.

2012. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!