Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 évesen nem túl korai...

15 évesen nem túl korai elkezdeni fehérjét szedni?

Figyelt kérdés
már lassan egy éve gyúrok és úgy gondolom most már el lehetne kezdeni szedni hogy jobban nőjek,plusz azért is mert nem tudok mindig fehérjés dolgot enni. Vélemények?
2012. júl. 31. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:

gondolom eszel néha húst,tojást,túrót,szóval már most is "szedsz" fehérjét:D.

nőni meg a tömegnövelő étrendtől fogsz,nem napi 1-2 turmixtól.

2012. júl. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
rosszul írtam. tömegnövelőre gondoltam :D
2012. júl. 31. 00:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, ha valaki megkérdezi, hogy nem lesz e valami bajom, ha szedek fehérjét, hogy azt mondják rá, hogy nem, és issza a fehérjét. Eddig ok. Pár év mulva ugyanigy megkérdezi a többiektól, hogy nem lesz gond ha szúrom magam? és erre azt mondják neki, hogy nem. persze akkor már nem akárkiket kérdez meg, mert úgye nem lehet csak úgy bárkitől ilyet kérdezni, hanem akiket tud hogy lövi magát, és azok közt van sok naiv barom, aki saját magát is ugyanigy áltatja. Szóval jobb ha saját magad döntöd el az ilyen egyszerű dolgokat, amiket tudnod kellene. Ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted, mert tudom, hogy te jobban döntenél helyettük. Persze csak nagyon kevés ilyen eset van, de az is nagyon sok. Nem rád értettem, csak úgy.
2012. júl. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Simán mehet edzés után fehérje és gyors szénhdrát. Tehát kellene egy tejsavóprotein és hozzá edzés után teszel még 30-40g gyors szénhidrátot. (dextróz, vitargo). Ezt megoldhatod tömegnövelővel is, amiben mindkét rész megtalálható. Nem lesz tőle bajod, ezek csak koncentrált élelmiszerek, nem kox.

Kox, az sohasem kell, később sem!

Legfontosabb viszont a tömegnövelő étrend.


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2012. júl. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!