Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sima fehérje és a tömegnövelő...

Sima fehérje és a tömegnövelő között mi a különbség?

Figyelt kérdés
értem a tömegnövelőben benne van hogy TÖMEG:Dnövelőő..:Dde ha csak fehérjét iszom a kaja mellé akkor mi változik attól nem jön rám a tömeg?
2012. aug. 2. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hú, ez több oldalas választ érdemelne, mert nagyon hiányosak az ismeretek. Leegyszerűsítem. A tömegnövelőben van szénhidrát rész is, ami általában a 80-70%-át adja.

A komplett étrendtől jön rád tömeg, nem csak egy tápkiegtől.

Tömegnöveléskor edzés után a fehérje mellé gyors szénhidrát is kell (pl dextróz, vitargo, stb)


De legfontosabb az étrend:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2012. aug. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a fehérje por abban csak fehérje van és semmi egyéb kiegészítő

míg a tömegnövelő porban van szénhidrát, kreatin, plussz aminósav meg egyéb finomság :D

2012. aug. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és tömegelésre egy 78%os protein meg dextróz összeöntve az tökéletes ?vagy egy jumbo inkább?
2012. aug. 2. 19:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Ajajj itt bajok vannak. :D


Kérdésedre válaszolva: a fehérjepor azt tartalmaz ami a nevében is van. A tömegnövelő ch-t(szénhidrát) is tartalmaz.Nagyvonalakban ez a különbség.


Gondolom te is abban a hittvilágban élsz, hogyha ilyet szedsz akkor nagy és izmos leszel. Hát nem. Az izomnövekedés a megfelelő edzéstől, megfelelő étrendtől és a megfelelő pihenéstől függ.Ha valamelyik nincs meg akkor nincs miről beszélni.


Látom tömeget akarsz növelni.Ahhoz tömegnövelő étrend kell.Napi 2g fehérje/tsgk(testsúly kilogramm) és 5-6g ch(szénhidrát)/tskg.Ha ezt szilárd étrendből el tudod érni akkor nincs szükség tömegnövelőre.

Fehérje: csirke(mell,comb),tojás(NEM NYERSEN!), halak és túró és fehérjepor HA kell.

Ch: rizs, zab, teljes kiörlésű kenyér és zöldségek.


Mintaétrendeket Montez biztos linkel neked(ha meg nem előzött).


Ezt olvasd el.: [link]

2012. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ha tudnád milyen világban élek: D kössz amúgy
2012. aug. 2. 19:52
 6/11 anonim ***** válasza:
nem tudjuk, mert azt nem írtad, de a tudást megszerezheted hozzá, ha nehéz is a kaját megoldani.:)
2012. aug. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az a baj most jumboztam,nagyon nagy volt felmentem 85kilora 80ról,karban 42ről 44re,egy szóval most jovagyok csak elfogyott eddig mindig csak tömegnövelőt szedtem mert nagyon ektomorf voltam 49kilorol kezdtem,csak nemrégiben is ez volt elfogyot és "összeestem"most meg van egy olcso fehérje ez a 78%os meg akkor venék melé dextrózt az fentartaná a jumbos állapotot eszek mellé az oke,napi 9szer:Delég frucsa is mert ugy néztem ki mint egy etiop mostmeg elég nagydarab vagyok de mégis szálkás tehát nem hájas:D
2012. aug. 2. 20:02
 8/11 anonim ***** válasza:
A proteinhez edzés után menjen 50g dextróz és rá egy 40-50 percre teljes étkezés kellene, pl csirke-rizs-zöldség.
2012. aug. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
így szokott történni,csak edzésd után jumbo
2012. aug. 2. 20:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Isten az embert úgy alkotta meg, hogy ha a szervezetünk víztartalmát nem vesszük figyelembe, akkor 70%-ban fehérjéből (aminosavakból) épülünk fel. Akkor amikor valamit megeszel, mint pl. hús, hal, tojás fehérjéket (aminosavakat) is megettél. Tápkiegben megvásárolt proteinek (whey, tojás, tej, szója) még koncentráltabban jutattod be.


Ezt kombinálva szénhidrát forrásokkal, esszenciális zsírsavakkal természetes hogy a testtömege nőni fog kb. annak arányában, hogy ezeknek a mennyiségét mennyivel növeled. Erre találták ki az kcal táblázatokat, hiszen minden táplálékforrás meghatározott mennyiségben tartalmazza a fehérjét, szénhidrátot, zsír és rost anyagokat. Sőt ha még eljársz sportolni, pl. testépíteni, akkor struktúrálod, átalakítod a tested körvonalait is.

2012. aug. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!