Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől lehetnek azok a problémá...

Mitől lehetnek azok a problémák, hogy eddzés közben elkezdek szédülni úgy, hogy majdnem összeesek?

Figyelt kérdés
Karatézok és egy ideje már nem voltam vizsgán mert mindig elszoktam szédülni vizsgákon is és egyszerűen nem merek elmenni már.Tudtok vamit hogy mivel lehetne ezt leküzdeni,mert már eléggé szeretnék elmenni vizsgázni.

2012. aug. 6. 16:30
 1/7 A kérdező kommentje:
jah 18 éves vagyok lány
2012. aug. 6. 16:34
 2/7 anonim ***** válasza:
én is voltam így, bár velem csak 3x fordult elő, azt mondták, hogy alacsony volt a vércukorszintem. Talán vizsga előtt egy szőlőcukor segítene, próbáld ki otthon
2012. aug. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
rendben majd kipróbálom köszönöm szépen
2012. aug. 6. 16:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Vajon akkor is a vércukorszinttel lehet gond ha én szinte minden 2. eddzésen elszédülök?
2012. aug. 7. 07:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Edzésre úgy kell menni, hogy nem teli hassal, de nem is éhesen!

Előtte pedig szükséges inni, szintén nem fullosra, hanem csak hogy ne legyél szomjas!


Ha szédülsz, elmegy a látásod, az attól van, hogy nem jut az agyadba elég cuccos.

Vagy azért mert nincs elég cuccos (éhes vagy), vagy azért, mert nincs elég vér, ami elvigye (akár havi vérzés miatt, vagy ha szomjas vagy, vagy alacsony a vérnyomásod).

Vagy nincs elég vas a véredben, ami az oxigén megkötéséért lenne felelős.

Ha általánosságban is fáradt vagy, nemcsak edzésen szédülsz, az lehet vashiányos vérszegénység is, érdemes elmenni egy orvoshoz és megbeszélni vele ezeket.


Ilyenkor nyáron gyorsabban veszít az ember vizet, érdemes akár edzés közben is pótolni (a Mester engedélyével), még ha nem is szamurájos. Az egészség az fontosabb.


Ha vizsgákon szédülsz, az lehet attól, hogy a vizsgadrukk miatt nem eszel/nem iszol előtte. Vagy "csupán" izgulsz. Izgulni természetes, nem kell tőle megijedni, de ha kívánod, ha nem, inni kell előtte, meg a szőlőcukor is nagyon jó, mert gyorsan felszívódik.


Amúgy meg ha rád jön ez a vizsgadrukk, akkor ordíts egy nagyot, mint egy tigris!

Abból is meríthetsz erőt, le tudod vele vezetni a fölösleges feszültséget! ;o)

2012. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat ;) orvosnál már voltam és mindenki arra hivatkozott,hogy biztos a növekedés miatt meg valaki úgy nézett rám hogy tiszta hülye vok cs beképzelem.Kül növekedés miatt bizt,hogy nem mert mr kb. 4 éve szédülök meg a pulzusom az még magas szokott lenni az közrejátszhat ebben ?
2012. aug. 9. 23:03
 7/7 anonim ***** válasza:

A növekedés alatt gondolom azt is értik, hogy ebben a korban a hormonháztartás elég zavaros.

Magas pulzus (főleg alacsony vérnyomással) lehet a vashiányos vérszegénység jele, ami eredhet akár lisztérzékenységből. Főleg ha puffadásos érzésed van, ha kenyeret / sütit eszel. Érdemes kivizsgáltatni, már vérkép alapján is tudnak mondani ezt-azt.

Jó hír: ettől még edzhetsz, sőt vizsgázhatsz is! A feleségemről idén derült ki, hogy vashiányos vérszegény és lisztérzékeny, amúgy meg most vizsgázott le danra. ;o)

Még jobb hír: lehet, hogy nem is ez a gondod, csak azért írom le, mert ezzel találkoztam és pont ezekkel a tünetekkel jár, hátha ad támpontot.

2012. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!