Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Antibiotikum és fájdalomcsilla...

Antibiotikum és fájdalomcsillapítók mellett leépülhet valamilyen szinten az izomzatom? Rendszeresen járok emellett edzeni!

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Na ez érdekes. Annyira vagy egészséges, hogy edzeni járj, de eközben gyógyszereket szedsz?

Milyen betegséged van, amire gyógyszer kell, de edzeni járhatsz? Ha beteg vagy, pihenni kell, az edzés hátráltatja a gyógyulást, csak tovább terheled a tested.

2012. aug. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi de nem sikerült megválaszolnod a kérdésem!
2012. aug. 7. 14:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen típusú antibiotikumot szedsz. Elméletben igen, gyakorlatban nem vagyok benne biztos. Mivel az antibiotikumok, és a fájdalomcsillapítók nagy része a véredben olyan kémiai-biológiai reakciót válthat ki, amik pusztítják a sejtjeidet.

Fájdalomcsillapító mellett én nem járnék edzeni. Egyrészt emiatt, másrészt pedig, ha erős a fájdalomcsillapító, simán összeszedhetsz egy izomszakadást, vagy bármilyen olyan sérülést, ami abból következik, hogy nem tud reagálni a tested a fájdalomra, ami jelezné, hogy gáz van, és MOST hagyd abba. Tudom, milyen csábító, hogy kevésbé fáj valami, én is jártam már így, mikor kellett szednem 1-2 hétig, de megálltam, hogy folytassam a szedést.

Tehát, összegzésképpen, szerintem amíg tart az antibios/fájdalomcsillapítós kúra, addig hagyd az intenzív edzést. Lesz még időd bepótolni később.

2012. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!