Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért szarozzák a Power...

Miért szarozzák a Power Proteint, meg úgy általában a kevert fehérjéket?

Figyelt kérdés
Volt hogy évekig csak PP-t használtam, (csak edzés után tejsavót) és volt mikor minden napszakban tiszta tejsavó ment. Semmi különbséget nem éreztem. Ha annyira rossz volna, a Power Track támogatottjai miért fogyasztanák a Power Proteint? (Misi elmondása szerint napközbeni fehérjének szokta használni)
2012. aug. 11. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
a benne lévő szója miatt
2012. aug. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dirtboy ***** válasza:

azért mert nagyrészt szója,persze arányokat nem írnak mert akkor kiderülne és világos lenne mindenki számára.

akiket meg a power támogat jó hogy dicsérik a powert.

én is azt mondanám a sz arra hogy egyed ha azért fizetnének.

az meg hogy kormány misi mit mond egy dolog,ő sem a tápkiegtől lett olyan.

lehet hogy nem is a power proteint issza hanem a power wheyt csak mivel a reklám a power proteiné volt ezért azt mondta hogy azt issza.

sok embernek arra van pénze,üzletileg biztos azt érte meg jobban reklámozni nem a wheyt.

2012. aug. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgytudom Kormány Misi a Power Track által szponzorált testépítő? Szerinted, ő azt fogja neked mondani, hogy ne edd ezt a fehérjét? Szerinted Kormány Misi egyáltalán eszik ilyet? Annyiszor kérdezték már a Power Protein-t.
2012. aug. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szójafehérje 74-es BV értékű (whey esetében akár 159-es is lehet) ez az érték azt mutatja meg, hogy a szervezet a fehérjét mekkora mértékben képes felhasználni. Ebbe a BV értékbe beleszámolják, hogy az adott fehérjeforrás milyen összetételű aminosavból áll, milyen vitamin és ásványi anyag tartalommal rendelkezik. Amennyiben az EAA aminok közül hiányzik valamelyik (mindenki tisztában van az EAA ezen belül a BCAA-ak fontosságára), akkor az egy alacsony BV értékű, hiszen a fehérje beépülése nem megfelelő lesz. Természetesen mint minden mérési módszernek, úgy ennek is vannak előnyei és hátrányai.



Amennyiben nézünk egy másik mérés fajtát a nitrogén beépülést akkor a tejsavó a 100-as maximális listán 96%, a szójatej 91%-os.


Abból a tényből kell kiindulni, hogy az összetevők listája a doboz hátulján úgy kezdődik szója izolátum. Tehát ebből lehet benne a legtöbb. Mivel nincsenek %-os arányok írva, ezért a kiskerárából lehet visszakövetkeztetni. Van ahol 9.000Ft alatt adják a boltban és még úgy is van haszna a kereskedőnek. Ebből vedd le a nagyker hasznát, és vedd le a gyártó hasznát. Aztán kijön egy kb. 600-800Ft/kg-os ár. Szerinted ha 3.000Ft körüli minőségi whey koncentrát árak vannak, sőt a hidr, vagy az izo még drágább, akkor vajon mennyi szója lehet ebben a proteinben?

2012. aug. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2012. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!