Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A bal karom gyengébb, mint a...

A bal karom gyengébb, mint a jobb. Hogyan kellene edzenem?

Figyelt kérdés

Testet építek. Bicepszezésnél van az, hogy ha egykezes súlyzókkal edzek, akkor a bal karommal nem bírom a terhelést azonos súly mellett.

Ha mind a két bicepszre azonos súllyal edzek, úgy hogy a jobb bicepszre megfelelő súlyt választok (nem túl nehéz, de nem is túl könnyű, a 4. ismétlésnél már erőlködök, de a 8-10-et végig tudom csinálni), akkor a balt nagyon megterheli, rendszerint nem is tudom végigcsinálni bal kézzel a 8-10et. Azonban ha lejjebb veszem a súlyt, akkor a ballal is menni fog, de a jobbal meg annyira könnyű, hogy szinte be sem durran. Mindezt 1 kg különbség eredményezni.

Hogyan kellene edzenem? Én annak nem látom értelmét, hogy mindkét karra különböző súlyokkal edzek, szóval inkább úgy gondolom, hogy nem baj, ha a jobbal könnyű, pár hét alatt talán a balt is fel tudom hozni arra a szintre. Jól gondolom?


Jah és egy hónapja kezdtem edzeni, a bal karom tényleg kisebb.

Bár tricepsznél meg pont fordítva, a bal tricepszemmel nagyobb súlyt bírok, mint jobbal.


2012. aug. 12. 21:24
 1/4 dirtboy ***** válasza:
egyformán terheld,a gyengébbikhez igazítsd.
2012. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
okok köszi
2012. aug. 12. 21:32
 3/4 anonim válasza:
Biztos a gyengébbhez igazítson/igazítsak? Ha nem annyira feltűnő méretben a különbség, nem inkább érdemes más súllyal nyomni?
2012. aug. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyengébbhez kell igazítani, mert a gyakorlat akkor hatásos, ha szabályszerűen elvégzed a mozdulatot. Szóval kisebb súllyal szabályosan sokkal hatékonyabb, mintha nagyobb súlyt csak 'rángatsz' , tehát nem végzed el rendesen a mozdulatot.

Ebből következik, hogy a bal karja még jobban lemaradna, mint a jobb, ha az erősebbhez igazítana.

2012. aug. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!