Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kétkezes súlyzóra tud szeretné...

Kétkezes súlyzóra tud szeretnék gyakorlatokat, ami elsősorban a mellkast, és a bicepszet erősíti. Ezenkívül mi a véleményetek a fekvőtámaszról?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, 50 kg és szeretnék egy keveset felsőtestre fölszedni. Kétkezes súlyzóval (7,5 kg) milyen gyakorlatból, és mennyit kell, illetve olyan gyakorlatokból, amikhez nem kell súlyzó?

2012. aug. 19. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy darab kétkezes súlyzó nem lesz elég, ha csak 7,5kg. Szerezz be súlytárcsákat... Kétkezes súlyzóval ha tényleg nincs más, tudsz simán bicepszezni (emelgeted fel-le), tudsz fekvenyomni (valami gagyi pad, meg kell egy ember aki megfogja a súlyzót ha végzel), tudsz mellről nymoni, nyak mögül nyomni, döntött törzzsel evezni, csak kelleni fog rá súly... Most ennyi jutott eszembe.


A fekvőtámaszról az a véleményem, hogy attól nem leszel izmosabb, csak javulni fog az állóképességed. Saját testsúlyos gyakorlatnak jó pl egylábas guggolás, tolódzkodás, húzódzkodás, sissy guggolás...


Ha komolyabban csinálod, egy súlyzó kevés lesz. Menj le a terembe. Ja, és nehogy elhanyagold a lábad, mert nyakonváglak...

2012. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

Egy izomcsoportra max 3-4 gyakorlat.

2012. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#1



Ennél jobban még én se fogalmazhattam volna meg! :D Ment a zöld kéz!

2012. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2 db 7,5 kg-os egykezes súlyzóm van, ha egyikről a másikra mindent átrakok, lesz egy kb 13,5 kg-os kézi súlyzóm.
2012. aug. 19. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Így már értem, de te kétkezes súlyzót írtál :D Így már sokkal jobb, gondolom az eddig írtak alapján el tudsz indulni. Kezdő szinten elég lesz, de pár hónap múlva már kelleni fog ide is a súly.
2012. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
bocs egykezes súlyzó, csak elírtam (kétszer is)
2012. aug. 21. 11:03
 7/8 anonim ***** válasza:
a fekvőtámasznál olyan mozdulatot végzel mint a fekvenyomásnál. rendes esetben a tested 50% át nyomod ki, ez a te esetedben 25kg és ez több mint a 13... szerintem fekvőzz. izmosabb lesz tőle a melkasod és a tricepszed, a bicepszedre nem tesz a fekvőtámasz sajnos... bicepszre húzódzkodj.
2012. aug. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szinte semmit nem fog tőle izmosodni, éppen ezért mondtam, hogy vegyen még súlyt. Ha mindenképp fekvőtámasz, akkor tedd a lábadat mondjuk egy ágyra, a kezeidet meg valami 30-40 centi magas dologra. Mondjuk két rakás könyvre. Figyelj hogy mindig menj le a tenyereid alá, és onnan nyomd ki magad.
2012. aug. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!