Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van rá esély, hogy elmúlik a...

Van rá esély, hogy elmúlik a gyomorpanasz? (Kreatin)

Figyelt kérdés

Néhány napja szedem a Scitec kratin monohidrátját, és viszonylag kicsi, de vizes hasmenést tapasztalok, pár perccel, miután megittam, már "kuruttyol" a hasam. Töltési fázisban vagyok még, napi 26g-al (5x5g + 10g ch), pár nap múlva már csak 13-at szednék, szintentartásra.

Van rá esély, hogy javulni fog a helyzet, mondjuk hozzászokik a szervezetem, és nem akarja kilökni, vagy inkább hanyagoljam a dolgot, és más típussal próbálkozzam?

Próbáltam forró vízben feloldani, majd lehűteni, mint javasolták valahol és úgy inni, de nem sokat ér.



2012. aug. 20. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
vedd szét kisebb adagokra igaz 5 g egy adag akkor szétbontod értelemszerűen..
2012. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt kb. betartod?


A kreatin szedésénél figyelembe kell venni, hogy töltési vagy szintentartási fázisisok vannak. Bár megjegyzem az újabb kreatin kötések révén a szakik már elegendőnek tartanak 3g/nap adagot és minden sportban. De vissza a sima monohidráthoz.


1-3nap(töltés) 0,3g x ttkg

4-6nap(töltés) 0,15g x ttkg

7. naptól (szintentartás) 0,075g x ttkg


Amire figyelni kell!

- 10g-nál nagyobb mennyiséget egyszerre ne használj!

- Nagy mennyiségű folyadék szükséges (1g creatin = 1dl víz, gyümölcslé)!

- Minden esetben edzést követően használd!

- Amennyiben napi több adagot kell bevinned (feltöltés), akkor szénhidrátos étkezésed előtt negyed órával!

- 3-4 hónapos szedés után tarts 1 hónap pihenőt!

2012. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért nem váltassz mondjuk creatin AKG-re ami....


ő az eddigi leghatékonyabb creatin formula. PH-stabil, nagyon jó oldódású, tökéletes felszívódású, mivel a bélrendszerből a vérbe jut, így nincs gyomor és emésztési probléma. Mivel nem kell szénhidrát, anélkül is az izmokba jut, még szálkásítók, diétázók is használhatják. A bőr alatti kötőszövetekben nem tart vissza vizet.

[link]

2012. aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1.: Ha rövid időn belül nem múlik, vagy javul, akkor megpróbálom úgy. Legalábbis a 13g-os verziónál az ~5x2,5g már jobban hangzik.

2.: Betartok minden szabályt, ami a használati útmutatóban van. 5g-hoz 5deci folyadékot használok. 7 napos feltöltési időszak van (80kg/3=~26g), utána kb 4-5 hét szintentartás (13g).

3.: Ha a kúra végéig, illetve amíg bírom idegileg a hasmenést, még tartani fog, nem múlik el, akkor a következőre mindenképpen váltok.


További építő jellegű ötleteket szívesen fogadok.

2012. aug. 20. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:

feltöltés? szerinted, ha kifosod, mennyi töltődik fel?


barátom, szedd úgy, mint a kokszot, a kajával együtt. 2-3 grammos adagokat


ha így is fosol, ne kreatinozz.

2012. aug. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

2012-t írunk! Ne monohidrátot szedj! Van egy csomó kreatin változat, töredéke kell csak, és még a hasadat sem bántja.

Bár engem csak a pezsgőváltozat kuruttyoltatott meg, de már az is ósdi!

Azt a kemény 10g szénhidrátot meg nem tudom, hogy honnan szedted. Az nagyon röhejes!

Ja, ráadásul napi 5x üres gyomorra inni. Hát eléggé broáf...

És a monohidrátnak van egy olyan tulajdonsága, hogy nem szívódik fel az egész. Ha nagyon sok nem szívódik fel, akkor a bélrendszerben vonzza magához a vizet, és attól van a hasmenés.

2012. szept. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!