Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők, hány évesen...

Testépítők, hány évesen kezdjek el kondizni?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, hogy 16 év alatt nem szabad mert megállhatok a növésben.
2012. aug. 21. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
15 körül mehet már, nem állsz meg a növésben, annyi a lényeg, hogy az ízületeket és a gerincet kell még kímélni, így ne legyenek nagy súlyos (úgy értem, hogy nálad már nagy súlynak számító súly) guggolások, kétkezes evezések (támaszték nélkül). A többi gyakorlatnál is szabályosan végrehajtott ismétlések legyenek, nem túlvállalva magunkat erőn felüli nagy súlyokkal.
2012. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
9%
én 15-16 évesen kezdtem el mert már akkor 190 cm voltam:D most 18 évesen 195 cm:D
2012. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 poiu ***** válasza:
Montezzel nagyrész egyetértve: 2 évesen is elkezdhetsz súlyzózni, nem állsz meg a növekedésben. Viszont ha a növekedési szakaszban sérülsz, akkor bajban vagy. Ha elkezded 15 évesen, akkor nagyobb ismétlésszámot (12-15) rendes formában érdemes végezni. (De ha testépítő világbajnok akarnék lenni, akkor 14-15 évesen a vitálkapacitásomon dolgoznék - mert ekkor még lehet - és 18 után fognám meg a nagy súlyokat - mert azt még akkor is lehet.
2012. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!