Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépitők, akiknek azok a...

A testépitők, akiknek azok a szép nagy muszklijaik vannak, miért nem birnak pl. napi 3 órán át 25-30kg-os zsákot, dobozt felpakolni egy kamoinra?

Figyelt kérdés

Van egy kolegám,aki testépitő.

Amikor jön egy kamion áruval,és le kellene pakolni,csórikám pakolja,de egy két könnyebb-5-10 kg- doboz után totál ki van fulladva,nem bir többet.

Minek van rajta az izom,ha nincs semmi ereje?

Az én párom nem szokott még csak gyúrni sem,ilyen szempontból mégis jobb kondiban van,mint a "muszklimester".Minden gond nélkül fel-le pakolgatja az árut.

Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2012. aug. 20. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

mer a kigyúrt kollégádnak van annyi esze, hogy nem fog pakolászni.


Nem vagyok testépítő, de elég jó fizikumom van a sportnak hála. Tudod, ha erősnek látszol, a környezeted állandóan veled akar minden nehéz dolgot megemeltetni. Még velem is, pedig én szellemi munkát végzek, de ha jön a nyomtatópapír szállítmány, tuti engem keresnek meg, hogy "segítsek" bepakolni (értsd, én csináljam az egészet)


Lóf@szt. nincs benn a munkaköri leírásomban. meg különben is, nehogymár én pattogjak a diplomámmal holmi nyomi titkárnőcskéknek, akiknek érettségijük sincs, és a szamárlétrán is alattam vannak. De ezt bunkóság lenne így lekommunikálni.


inkább el szoktam ütni valamivel, hogy jajj de fáj a vállam, mert rádobtak, meg ki van ficamodva az ujjam, nem akarok megizzadni, a meeting előtt, vagy, a kedvencem, eljátszom, hogy nem bírom, és h milyen nehéz.


Ekkor a sok kis láma egyből azt gondolja, amit te, és jönnek, hogy akkor megmutatják, milyen erősek ők (még a nők is :D), megcsinálják azt, ami nekem nem megy, megmutatják,mennyivel jobbak mint én.


Köszike, pont ezt akartam elérni, a sok jobbágy megcsinálja a melót, ráadásul még boldogok is lesznek, mert erősebbnek (jobbnak)hiszik magukat. mindezt azért mert gyengének hazudtam magamat.

2012. aug. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát...erre nem lehetsz büszke.

Mellesleg,a fent emlitett emberkének BENNE VAN a munkaköri leirásában,hogy KELL pakolni,pénzt is kap érte.


A kérdésemre pedig nem adtál egyértelmű választ,igy számomra értéktelen.


(Engedj meg egy kis megjegyzést az irányodba:nem fog leszakadni a heréd ha olykor segitesz a kolegáidnak ilyen kétkezű munkát végezni.Az meg ne legyen már kifogás,hogy diploma meg meeting.Mindegy.)

2012. aug. 20. 17:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor most erre mit mondjak?


A munkatársad lusta, de ravasz, a pasid meg ostoba de szorgalmas. De nehogy azt hidd, hogy erősebb a másiknál.


ez az 5-10 kilós pakolás olyan mint az 50-es sebességkorlátozás. egy swift is képes ennyit menni, meg egy ferrari is. de attól még a swift nem jobb a ferrarinál.

2012. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

van annak ereje,csak állóképessége és erő állóképessége nincs.

de egy testépítőnek ezere nincs is szüksége a céljához,ami az esztétikus kinézet nem más.

2012. aug. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a testépítő csávó nagyobb súlyt bírna emelni 1* mint a barátod mert a maximális ereje elvileg nagyobb, de mivel a súlyzód edzés önmagában nem ad nagy állóképességet vagyis hogy egy folyamatot sokáig tudjon csinálni, ezért hamar kifullad a kondis csávó
2012. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet, úgy kihajta magát edzésen, hogy nem bir már dolgozni se. Azért ne túlozz, hogy egy két könnyebb-5-10 kg- doboz után, egyszerűen legyél büszke a párodra, hogy erőebb egy testépitőnél. A jó testépitőket nem érdekli, hogy mennyire erősek, csak hogy ne nézzenek ki úgy, mint egy majom.
2012. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát valószínűleg nincs állóképessége a kollégának!

Ez a legfőbb ok!

A nagyobb súlya az ilyen munkánál hátráltatja is (hiába lehet tiszta izom)

A testépítés nem a legfunkcionálisabb erőt fejleszti! Azon a mozgáspályán és mozgástartományban amit edz abban erősebb lesz sokkal egy nem súlyzózó egyéntől, de hétköznapi dolgoknál ahol nagy erőkifejtés kell ott nem lényegesebben!

(most itt nem egy testépítőt és egy teljesen inaktív emberről beszélek)

2012. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az előző vagyok :)


a végét pontosítanám


most itt nem egy teljesen inaktív embert hasonlítottam a testépítővel

hanem akinek azért van valamilyen fizikai aktivitása

2012. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Bocsi Kedves Kérdező hogy nem a kérdésere válaszolok.

Első,te egy igazi beképzeld bunkó seg*fej vagy aki azt hiszi hogy ő a nagy valaki mert van egy diplomája...

A kérdező írta hogy nem fog leszakadni a heréd attól hogy segítesz ilyen kétkezű munkát végezni,hát pedig igazán leszakadhatnának.

2012. aug. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak annyit kérdeznék, hogy honnan jött a többes szám?
2012. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!