Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani sporthoz...

Tudnátok ajánlani sporthoz számítógépes programot, vagy legalább edzésnapló-mintalapot? Egyáltalán miket kell nézni?

Figyelt kérdés

2 hónapja kezdtem el kondiba járni, előtte futni szoktam. Most szeretném összeszedni egy helyre, hogy lényegében mit is csinálok, és úgy szeretném, hogy lássam is a hatásait.

Tehát valami olyanra gondoltam, hogy egy pc programba írnám a konditermi edzéseket (milyen gyakorlat, mennyi ismétlés, mekkora súllyal, stb.), és még beletudnám írni azt is, hogy mennyit futottam, mennyit kerékpároztam, esetleg úsztam, ilyenek.

Tudtok ilyen programot? Ha nem, akkor esetleg valami mintalapot, hogy mégis hogy csináljak valami hasonlót?

És miket érdemes írni? Kondi edzésből gondolom gyakorlat neve, időpont, ismétlésszám, súly, pihenőidő, hossz, mennyire terhelt meg. Mérni miket kéne? Bicepsz, has, mell, comb, vádli, alkar?

Futásnál mit táv, terep, idő, tempó, pulzus?

Köszi a válaszokat!



2012. aug. 21. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy mindig leírod kézzel sima papírra, vagy megnyitod az Excelt. :-)
2012. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezekre gondoltam én is, de hátha van valami program is hozzá, mert már szinte mindenhez van :) Ha nincs, akkor excelezés lesz, csak nem tudom pontosan, hogy kb hogy nézzen majd ki
2012. aug. 21. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:

A Runkeeper! Ha van androidos telefonod, akkor letöltöd, majd beregisztrálsz. Pofon egyszerű az egész! Az elején ki kell választanod valamilyen sportot (futás, bicikli, mtb, evezés, úszás, hegymászás, síelés meg még van egy csomó...), majd megnyomod a START gombot. Ekkor elindul a program, majd futsz pl. a végén megnyomod a STOP gombot.(De szüneteltetni is lehet közben.) Ekkor feltölti a www.runkeeper.com oldalra, ahol belépve meg tudod nézni a profilodnál, mit csináltál. (Ha beállítod, automatikusan megosztja Facebookon.) Méri az időt, a távot, hogy 1 km-t hány perc alatt teszel meg átlagosan, de az egyes km-ek hosszát is leméri pontosan, az átlagsebbességet is méri, valamint a szintkülönbséget és az elégetett kalóriákat is (Persze csak kb.). A Google Maps szerű műholdas térképen meg tudod nézni a teljes útvonalat, km-enkénti km címkével. Fotókat is készíthetsz a programban közben, amit a végén ugyanúgy feltölt és a térképen látszódni fog a készítés helye.

Meg mindenféle adatokat mond angolul miközben csinálod az adott dolgot, hogy hol tartasz, az utolsó km-t mennyi idő alatt tetted meg, stb., de ki lehet kapcsolni (Én nem tudok angolul tehát nem használom.)

Remélem érthetőén leírtam, nagyon okos progi, mindig használom amikor tekerek! De az oldalon be lehet írni utólagosan is adatokat, asszem van szobabicikli, evezőgép, meg ez a sífutógép vagy mi.

2012. aug. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na ilyesmire gondolnék, de nincs androidos telóm :S Régi, egyszerű a mobilom :S
2012. aug. 22. 01:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha beregisztrálsz az oldalra, be tudod jegyezni anélkül is, csak nem lesz olyan pontos, mintha GPS mérte volna.
2012. aug. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

[link]

Remélem segítettem.

2012. szept. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!