Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki magyarázza már el...

Valaki magyarázza már el legyen szíves, hogy olyan nagy különbség van az aerob, kardió stb. stb között?

Figyelt kérdés

Már nem értem, nem tudom mit csináljak, milyen sportot, ha fogyni szeretnék! Itthon végezhető pl. ez http://www.youtube.com/watch?v=ZH6Spwoiq7Q&feature=relmfu

nem felel meg!??? Futni semmiképp nem szeretnék kimenni! Nem olyan környéken lakok! Segítsen valaki légyszi :)))


2012. aug. 26. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tegnap is elmagyaráztuk, de akkor bemásolom:az aerob edzés is tulajdonképpen kardió, mivel szív- és érrendszeri edzés, csak alacsonyabb intenzitású, kb 120-140-es pulzussal, ahol nagyobb százalékban tud a zsír üzemanyag lenni, mert van elég oxigén az elégetéshez.

Magasabb intenzitással már anaerob tartományban vagyunk, és ezt szokták általában (kicsit tévesen) kardiónak hívni.

Mert inkább anaerob edzésnek kellene hívni, de a kardió terjedt el a köznyelvben.

2012. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Uram-atyám én ehhez hülye vagyok, azért vagyok a jogon, nem pedig az orvosin:D ám akkor a videó megfelelő vagy nem?
2012. aug. 26. 10:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell orvosi ahhoz, hogy megértsd.


Amúgy a videót köszi. :D Valószínűleg a csajok sem csak a mi örömünkre csinálják, hanem fogyásképp. Tehát jó arra.

2012. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oksa köszönöm :) Ám kilenc részes :D keresd meg a többit!
2012. aug. 26. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ezt az ugri-bugrit tudod 40-50 percig kb 130-as pulzussal végezni, akkor aerob edzésről beszélünk.:)

Ha pedig kb 140 feletti pulzussal végzed, akkor anaerob edzés van, de ezt szokták köznyelvben kardiónak híni. ezzel is fogysz, csak a zsír kisebb százalékban lesz üzemanyag.

Bicajozhatnál is.

2012. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!