Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor?...

Mit lehet tenni ilyenkor? Rekeszizom sérvem van a sok fogyástól, de szeretnék izmot növelni, de egy bizonyos szint után nem tudok nagyobb súlyokkal edzeni, és így megállt a fejlődésem.

Figyelt kérdés

tehát eddig edzettem 11 kilós súlyokkal, ami már kevésnek bizonyult. a karjaimnak az átmérője az 39 cm. sajnos azonban egyszerűen a 11 kilós súly kevés már, és a 40 kilós súlyok is, amikkel kiszoktam nyomni 15 x. 3-4 körben.... szeretnék emelni, de nem tudok, mert akkor az betudja ezt az izét durrantani. van valami ötletetek? pl most megemeltem a kézi súlyzókat 15 kilósra, ami jó is volt mert éreztem hogy már fájt, és nehéz volt a 15x es ismétlés velük. a 3. körben már valóban lihegtem, de aztán a hasam kezdett fájni.


megjegyzem 146 kilóról fogytam le, jelenleg 80 kiló vagyok.


24F


2012. aug. 27. 13:18
 1/2 Szoondiii ***** válasza:

39 centi átmérő? mindegy, részlet. de nem kerület? ..

mivel a rekeszizom egy nagyon fontos izom, ami elég gyakran megfeszül, így lehet, hogy gyógytornát kéne csinálni. ami erősíti az egész testet.

ez nem azt jelenti, hogy nem lehet súlyzóval is edzeni, de nyilván a nagy izomfeszüléssel járó edzésekkel mértéket kell tudni tartani.

2012. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 poiu ***** válasza:

Izomnöveléshez kicsit sok a 15 ismétlés. Ha Te 15 ismétlést tudsz csinálni 15 kg-al, akkor ez a súly neked kicsi. Tegyél még rá, 3-4 ismétlés után vedd le 15-ig, csinálj pár ismétlést és vedd le 11-ig. Ki kellene kísérletezni, hogy mi működik neked, a lényeg az, hogy a 10-12. ismétlés már legyen nagyon nehéz, de kicsi súllyal.


Légzés: nem a mikor ki, mikor be a fontos, hanem az, hogy ne legyen hasprés, tehát ne tartsd bent a levegőt.

Ha a lihegés a gond, akkor még inkább a rövidebb ismétlésszámra kéne rámenni. Kicsit pihenhetsz is, ha elfogy a levegőd. Vigázz magadra! (a sérv inkább a gyors hízástól, mint a fogyástól szokott kialakulni)

2012. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!