Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nemrég keztem neki edzeni ....

Nemrég keztem neki edzeni . Vetttem proteint is de nemtudom hogy minden nap kell e szednem vagy csak aznap mikor edzek elötte vagy utánna?

Figyelt kérdés

2012. aug. 28. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A tömegnövelő és/vagy diétás étrendben kikalkulált protein mennyiség függvényében plussz tápkieg (proteinnel) pótolhatod. A legjobb minden nap reggel ébredéskor. Edzés előtt - ezt kiválthatod magasminőségű EAA/BCAA + szénhidrát kombóval. Edzés után 30 percen belül whey alapú protein. Pihenőnapokon kiválthatsz vele 1 étkezést vagy étkezésed után.
2012. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sorrend:


1. Gondolkodás

2. Kérdezés

3. Megint gondolkodás

4. Vásárlás

2012. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Legfontosabb időpont az edzés utáni. Ekkor kell testtömeg/2 fehérje grammban. Tehát egy 80 kilós embernek kell 40g fehérje egyből dzés után, de mivel a proteinkészítmény általában kb 80%-os ,így ez 50g készítményben van meg. Tömegnöveléskor ehhez kell tenni (csak edzés után!) gyors szénhidrátot is, kb 40-50g-ot. pl. dextróz, vitargo, maltodextrin.

Reggel is teheted a proteint a zabpehelyhez és pihenő napon is kajálhatod reggel és bármikor, amikor nem jutsz éppen szilárd kajához. De a szilárd kaja a legfontosabb napközben, inkább arra építs. Legyen egy tömegnövelő étrended:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2012. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tehát minden nap egy adag... edzés után kb50g és pihetőnapokon is .. lehet..lényegtelen akkor hogy 1 héten 4 alkalommal edzek minden nap kell ..vagy ugy hogy reggel 25g meg edzés után 25g ??
2012. aug. 28. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor nem értetted meg amit írtam.:)

Testtömeged osztva kettővel és ez a szám kell neked grammban fehérjéből. De számolni kell azzal is, hogy a proteinkészítmény nem 100%-os. Én egy 80kg-os emberre számoltam az 50 grammot edzés után. Reggel is tegyél a zabpehelyhez minden nap és még egy mehet a nap folyamán. Reggel és napközbeni fogyasztásnál elég lesz egy adag, kb 30-35g szokott lenni.

Többi menjen húsból, tojásból, este pedig túróból.

2012. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
na na má értem csak gyorsan átfutottam :) .. hát azé nemmondom akkor ha komolyan gondolja az ember vastagnap kell leni a pénztárcá-nak.. protein.. tömegnövelö.. és mindenap kell szedni egy 500gmos adag 1-2 elfogy. . de egyébként kösz a válkaszokat..
2012. aug. 28. 15:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Tömegnövelő étrend nekem havi 40 ezer+ 20 ezer a tápkieg (vitamin+ protein+ egyéb okosság: pl. kreatin, aminosavak)
2012. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem semi.. de ha minden jól megy a végeredmény azé kárpótol :)
2012. aug. 28. 15:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél nagyobb kiszerelést 3-5kg-osat. Olcsóbban jutsz minőségi proteinhez.
2012. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!