Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudom hogy ha valaki el...

Tudom hogy ha valaki el akarja kezdeni a fegyencedzést akkor még ha könnyen is mennek neki az első gyakorlatok mindig az elejéről kezdve lépésről lépésre kell haladni, mert az inak nincsenek hozzászokva. Ez az én esetemben is igaz?

Figyelt kérdés
Mert én eddig edzettem(nem a fegyencedzés szerint de saját testsúlyos gyakorlatokkal és elég szálkás vagyok) akkor is az elejéről kezdjem vagy belevághatok nehezebbe is?
2012. aug. 29. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Hülyeség hogy az inakat meg izületeket hozzá kell szokatni. Ha 40 éves vagy, és egész életedben irodai ülőmunkát végeztél és meg is látszik rajtad, akkor kezdd a legelejétől, mert abban az esetben tényleg nem vagy hozzászokva.


Viszont ez nem súlyzós edzés, nem kell szarni tőle (főleg, hogy a súlyzóstól sem kellene). Ott kezdd, amelyik részt már csak szenvedősen, épp hogy végre tudod hajtani, és akkor lépj a következőre, amikor az előző túl könnyű.

2012. aug. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 7.-8. lépésig senki nem hiányolja a kihagyott első lépéseket, onnantól mindenki. Ismerek olyat aki fekvőből a 6.al kezdte 1 éve és képtelen továbbjutni én ennyi idő alatt az elsőtől a hetedikig jutottam ebben a gyakorlatban úgy,hogy a kezdetekkor hasonló erőben voltunk vagy felém dőlt kissé a mérleg. Mindössze ennyi a jelentősége azoknak a gyakorlatoknak.
2012. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
na most melyikőtöknek higgyek?
2012. aug. 29. 23:37
 4/4 anonim ***** válasza:

A guggolást gyertya állásban ki lehet hagyni.

DE Kezd az elejétől.

2012. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!