Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Cooper test, szint: 2.500m,...

PD79 kérdése:

Cooper test, szint: 2.500m, jelenlegi teljesítmény: 2.350m, felmérés időpontja: szombat, tehát 4 nap maradt a javulásra. Mit tudtok javasolni erre a 4 napra? Edzés reggel / este? Vagy inkább pihenés / regeneráció?

Figyelt kérdés
Cooper test futásakor mi a helyes taktika? Folyamatosan egyenletes tempo, vagy az elején gyorsabb, h a végén a fáradtság miatt bekövetkező lassulás ellenére még időben érkezzek? Köszi a tanácsokat mindenkinek.

2012. szept. 3. 21:00
 1/3 anonim válasza:

Egy edzés még belefér, előtte való nap semmiképpen ne fuss, csak nyújtás. Állóképesség fejlesztésére az egyik legjobb módszer az intervall* futás. Na ezt kéne csinálnod legalább 2.5 km-en(legyen 6db 400-as kör) keresztül és ha becsületesen megcsináltad, akkor meglesz az a 2.5 km.

*100m sprint 100m lassú kocogás felváltva és nem állsz meg.

2012. szept. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ezáltal elősegíted, hogy több energiád maradjon a végére a hajrá szakaszban. Szerintem egyenletes tempóban fusd és a végén mindent bele. Lesz olyan aki tudod, hogy lefutja a 2.5 km-t? Ha igen, talán nem rossz taktika ha felzárkózol mögé, bár ez függ attól is, hogy mennyivel jobb nálad, mert nem érdemes magad kifárasztani, ha a másik adott esetben 400m-el jobb nálad.
2012. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

4 nap alatt szerintem nem tudsz fizikálisan jobb lenni, tehát én már nem edzenék, max még holnap, de 3 nap regeneráció jó lenne előtte, mert borzasztó vádliizomlázzal, térdfájdalommal stb futni...


Ahogy egyedül tudsz magadon segíteni, az mentálisan. Nem olyan nagy az eltérés, hogy ne lehessen megcsinálni. Hangolódj rá, spanold fel magad előtte!!


Eleinte nagyon nagy hülyeség gyorsan futni(szerintem..), tapasztalat, a végén annyira belassulsz hogy a 2300 sem lesz meg. Inkább egyenletes tempó, mérd karórával mennyit tettél meg(pl. 6 percnél 1200 nál jársz, akkor jó ha tartod a tempót a végéig, és az utolsó 2 percben rásprintelsz , és meglesz a 2500). Nekem ezek a gondolataim.


Sok sikert!!

2012. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!