Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond a futóedzésemmel?

Mi lehet a gond a futóedzésemmel?

Figyelt kérdés

Kb. második hete, minden második nap elmegyek futni a közeli sportpályára. Ott a foci pálya körül szoktam futni, általában úgy csinálom, hogy futok egy kört, aztán gyaloglok egy kört, majd megint futok, majd gyaloglás és még egy kör futás. Levezetés képpen lenyújtom az izmaimat és haza megyek, természetesen futás előtt be is melegítek, kb. 2 percben átmozgatom a testemet, nyújtok és kicsit feldobom a szívemet egy kis ugrálással. ha számít, inkább este felé szoktam kimenni, de ebben a kánikulás, fülledt időben még így is rémes, reggel nehezebben kelnék fel és lehet, hogy a pálya is zárva van még.

Azért írok tulajdonképpen, hogy ezt kezdtem el észre venni, hogy egyre nehezebben bírom, és nem értem mi lehet az oka, mikor rendszer szerűen végzem a gyakorlatokat. Pont azért kezdtem el futni, mert az előző tanévben elégé elhagytam magamat, és egy depresszív szakaszában van az életem és a sporttal nagyon jól tudtam korábban is kezelni a stresszt, de ez a visszaesés nagyon elszomorít és ezért is szeretném minél előbb megfejteni a hátterét, hogy ennyire nem nő a teljesítményem.



2012. júl. 28. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még ha furcsa is, én azt javaslom, hogy tölts edzés nélkül egy teljes hetet. Az ilyen feltűnő visszaeséseknek általában az az oka, hogy elfáradt a tested. Egy hét pihenővel ezt könnyen kezelheted, utána újult erővel folytathatod.
2012. júl. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, csak én gyorsan jobb formába kell jönnöm. Minimum szeptemberig egy jobb teljesítményt kell felmutatnom, mert újra elkezdek majd edzésekre járni (karate) és nem akarom nagyon leégetni magamat, úgy hogy én hónapokon keresztül csak feküdtem. Meg az is fontos szempont végülis, hogy szeptemberben megyek osztály kirándulni és nincs kedvem a partra vetett bálna szerepét játszani!
2012. júl. 29. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Az teljesen mindegy, mit tervezel, ha a tested beint. Ha kimerültél, kénytelen vagy pihenni, különben csak rosszabb lesz.
2012. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 kör futás és közben 3 kör séta alapján nem hinném, hogy elérted a teljesítőképességed határát. Szerintem nem lendülsz még bele a mozgásba sem. A 2 perces bemelegítés is kevésnek tűnik! Próbáld a futással megtett távolságot növelni: ne 1 hanem 1.5 vagy 2 kör legyen, és amikor már megy, akkor legyen 3 kör! Persze, ha már szúr az oldalad, akkor lassíts, gyalogolj!


Én 9 Km-re vittem fel a futásomat, igaz nem 1 hónap alatt! Mellette még bicikliztem is 30 Km-t és a végén gimnasztika!


Kitartás!

A.

2012. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajna nekem nincs bringám, mert azt mások is mondták már hogy hatásos :S Majd megpróbálok gyakrabban úszni menni!
2012. júl. 30. 20:33
 6/6 Lolsniper14 válasza:
Először is ügyes vagy hogy így sportolsz. A bemelegítés hijányzott de attól fügetlenül a lassú futás ne sprintelj mivel csak fájni fog a lábad és csak elfáradsz. Szóval bemelegítés nincs sprint és sok gyümölcs és zöldség
2015. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!