Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Protein shake este, tejjel,...

Éndzsöl kérdése:

Protein shake este, tejjel, lassú felszívódású fehérje, pl. túró helyett?

Figyelt kérdés
Ha esetleg elfogy a túró, este mehet tejjel a shake? Ha jól tudom, alap esetben azért nem szerencsés tejjel inni, mert a tejzsír meggátolja a tejsavóproteint a gyors felszívódásban. Ha azonban pont lassú felszívódású fehérje pótlása a célom, vihetem be így? Tudom, hogy a testépítő társadalom abszolút nem tej, illetve laktóz párti, de én személy szerint meg szoktam engedni magamnak 1-1 pohár tejet egy nap.
2012. szept. 9. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom. Estére jó lenne egy sima fehérje is vízzel, csak mondjuk lassú felszívódású fehérje (kevert fehérjék, vagy Casein Complex.)
2012. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kazeintartalmú tápkieg kellene akkor, mivel hiába teszel tejsavóhot tejet, azzal elnyújtod valamennyire a felszívódást, de nem lesz annyira lassú, mintha túró, vagy Casein Complex menne.
2012. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lassú felszívódású protein, pl. casein, micellar casein lehet egy megoldás estére. Vagy whey/casein mátrix, vagy glutamin, vayg ZMA, vagy zsíyrszegény túró.


Vagy léteznek kimondott PM dizájnerek is.

2012. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat srácok! :) Tudom, hogy ez nem a legkirályabb megoldás, de ezt csak "vészhelyzet" esetére, ha tényleg nincs túró. Tegnap este vettem észre, hogy elfogyott, aztán jó lenne tudni, hogy egyszer-kétszer pótolhatom-e ilyen módon. Egyéb kiegekbe nem szeretnék beruházni emiatt, hogy ez tényleg csak vészmegoldás. :)
2012. szept. 9. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!