Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A biosztanárom mesélt valamit....

A biosztanárom mesélt valamit. Igaz lehet? Vagy mit gondoltok?

Figyelt kérdés
MOstanában elkezdett fájni a bal térdem alatt a futástól...korábbról nem emlékszem hogy lett volna ilyen, csak mióta 10 centit nőttem a nyáron..És mesélte pont előjött bioszon, h előfordul ilyen h hirtelen növéstől fájhat valakinek az egyik tére, ritkán a másik.Lehet a térdfájdalom a hirtelen növéstől? És pihentessem, míg el nem múlik? Orvosnél voltam ortopédnél közölte h ússzak, úgyhogy nem segített sokat. Én futni szeretnék, régebben is futottam de akkor nem fájt most pedig igen. Miért? Lehet köze ahhoz amit a tanár mondott?
2012. szept. 11. 20:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést elgépeltem... Csak 7-et nőttem :)
2012. szept. 11. 20:55
 2/3 poiu ***** válasza:
100%
A térdkalácsod egy sínen mozog. Ha kicsit is letér a pályáról, akkor surlódik és fáj. Ilyenkor nem szabad eröltetni. Lehet a növéstől, de lehet mástól is. Pl. az izmok egyensúlya megbomlik (segíthet a lépcsőzés), vagy megváltozott a járásod (befelé áll a lábfejed, segíthet a betét). Az orvosok sajnos általában - inkább nem mondok véleményt. Ha van rá lehetőséged, keress egy sportorvost, vagy legalább olyat, aki maga is fut. Addig is: ha fáj, ne erőltesd, ez nem játék, nagyon fontos.
2012. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért fáj, hogy ne terheld, a fájdalom nem viccnek van, a szervezeted jelez, hogy azt ne csináld. A hirtelen növés okozhat ilyen panaszokat, de valóban egy olyan orvost kéne felkeresned, aki ért is hozzá, mert sok oka lehet a térdfájdalomnak .
2012. szept. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!