Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lúdtalppal lehet e sportolni?...

Lúdtalppal lehet e sportolni? Különösen futni vagy súlytemelni?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha valaki megosztaná a konkrét tapasztalatait. Köszi.
2012. szept. 12. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez függ az életkorodtól. Ha még fiatal vagy, a lúdtalp visszafordítható, megszüntethető. Egy lábra egyedileg elkészített lúdtalpbetéttel bármit csinálhatsz.
2012. szept. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 poiu ***** válasza:
Súlyt emelni símán. A futáshoz nem ártana, ha megnézne egy sportorvos - nem a talpad a gáz, hanem ha esetleg emiatt a térded csiszolódik. Méretre készített betét valóban segíthet (10 ezer Ft körül).
2012. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lazorinda válasza:
én is lúdtalpas vagyok és röpizek. nekem nincsen vele gondol...
2012. szept. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 poiu ***** válasza:
Lazorinda: a röpi (kedvenc sportom:-) ugrás és vetődés. A futás nagyon más: monoton mozog a lábad kilométereken át. A lúdtalp nem feltétlenül gond. Fuss, ha bármilyen izületed fáj (főleg a térdedre vigyázz) akkor állj le és nézesd meg.
2012. szept. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Ízületi vagy egyéb gondjaim szerencsére nincsenek. Lehet tényleg egyedi betét kellene. Elvileg kb fél éve diagnosztizálták a lúdtalpam. Kaptam is sztk betétet. (nem egyedi, semmi vizsgálat csak ránéztek) Sokszor hordom is, de kb 1 hónapja futottam a Margitszigeten és azóta fáj a talpam. Igaz betét nélkül futottam. Azóta már semmit nem merek csinálni. :) Pedig nem sportolok sokat. Néha futok, néha súlyzózom. Ennyi. Heti max kétszer. Lehet ha betéttel futok semmi bajom? Remélem.

2012. szept. 13. 08:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jó a betét, egyedileg a te lábadra van gyártva, akkor meg sem fogod érezni a futást.
2012. szept. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lazorinda: Betéttel edzel? Egyedi a betéted (ha van)?
2012. szept. 13. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!