Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ide többnyire rutinos emberek...

NkRR kérdése:

Ide többnyire rutinos emberek válaszát várom) honnan tudom megállapítani egy bármilyen fehérjéről amit csak úgy kapok hogy milyen a minősége illetve milyen fehérje?!

Figyelt kérdés
tehát ha kapok 1 fehérjét , én elviekben úgy tudom hogy ha habzik az már jó jel de ez lehet valami adalékanyagtól is, a másik szempont hogy ha belerakom a számba galacsinos lesz tehát össze áll..várom a válaszokat.( Amígó , h4x0r jelentkezz..:))

#fehérje #fehérje ellenőrzés
2012. szept. 12. 20:53
 1/6 A kérdező kommentje:
természetesen az a válasz nem érdekel hogy csak akkor ha bevizsgáltatod mert ezt én is tudom..:)
2012. szept. 12. 21:01
 2/6 poiu ***** válasza:
Be van vizsgálva, és rá is írják a dobozra... ha tápkiegre gondolsz.
2012. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A minőségi protein alapja a whey, ezen belül jó lenne ha hidrolizátumot is tartalmazna. Így a BV - biológiai értéke - igen magas. A biológiai érték azt mutatja, hogy minden aminosav, amire a testünknek szüksége van benne van, illetve a felszívódása szinte tökéletes. A protein minőségét mutatja, hogy az aminoprofil alapján mennyi benne a BCAA. Amennyiben hozzáadott BCAA, L-leucin, vitamin komplexet, emésztő enzimeket is tartalmaz akkor az már szinte a profi szintet súrolja.


Az utolsó szempont amire az utóbbi időben még jobban figyelni kell, mivel a minőségi alapanyagok ára állandóan emelkedik, hogy a gyártó cég abban a proteinben cukrot szénhidrátot tesz-e? Sajnos ez utóbbi tendencia kezd nőni. Azért, hogy a proteinek árát csökkentség vagy alacsonyan tarthassák két megoldás létezik, vagy hozzáadott cukorforrásokat tesznek, vagy csökkentik a whey alapaanyagot, és növelik az igen olcsó alapanyagok(szója, búza, borso) hozzáaádást. Sőt mindkét megoldást egyszerre is alkalmazzák.

2012. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ehát a fennt leírtak tudatában ha kaptál egy proteint, akkor annak a terméknek a dobozán részletes összetevők listáját is tartalmazni kellene. Ezek alapján tudod megállapítani, hogy mennyire jó vagy rossz proteint kaptál.
2012. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 NagyonGonosz ***** válasza:
Ha nem vizsgáltatod be és nincs is hitelesített infó arról, hogy mi van benne akkor sehogy. A habot meg a csomósodást hagyjuk már.
2012. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értelek titeket, a helyzet az hogy sima átlátszó zacskóba kapom 1 jó barátomtól , elvileg lopott s....c remélem köztünk marad , de kb úgy néz ki mint 1 Tesco-s firt one termék :D állagából és szemcséiből ítélve. köszönöm a válaszokat hát akkor ez kapufa..
2012. szept. 14. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!