Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyógytorna vagy konditerem?

Gyógytorna vagy konditerem?

Figyelt kérdés

Hirtelen növés miatt nem fejlődött ki az izmom a térdemben és a gerincemnél(gerinc ferdülésem van e-miatt).

Azt tudom, hogy kondizással javítható a gerinc ferdülés, DE a térdemet is helyre lehet vele hozni? Amúgy az orvos azt mondta, hogy járjak gyógytornára, de szerintem a rendes mozgástól hamarabb fejlődik az izom.

Segítsetek kérlek! 16 éves lány



2012. szept. 14. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Elárulod nekem, hogy a térdedben milyen izom van? :)
2012. szept. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már miért fejlődne jobban az izom az általános kondizástól, mint a specializált, a kérdéses terület fejlesztésére irányuló gyógytornától? Szerintem a gyógytornász jobban meg tudja ítélni, hogy pontosan milyen tornától fejlődik a legjobban a kérdéses izomcsoport, mint én, vagy te, mert ő tanult anatómiát és ez a szakmája. A gyógytorna nem azért gyógy, mert könnyebb, hanem mert specializálva van egy bizonyos mozgásszervi probléma meggyógyítására.


Viszont az egyáltalán nem kizárt, hogy meg tudod beszélni a gyógytornásszal, hogy javasoljon olyan konditermi gyakorlatokat, amiktől szintén a fejlesztendő izomcsoportok fejlődnek.


Ezért én azt javaslom, hogy menj gyógytornára - de ott mindenképp beszélj a gyógytornásszal, hogy emellett, vagy részben vagy hosszabb távon teljesen ehelyett szeretnél konditerembe járni, és legyen szíves elmagyarázni, hogy ott milyen gyakorlatok lennének jók neked.

2012. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 aikiboxer ***** válasza:

A gyógytornász nagyon hasznos, én is jártam gerinc melletti mélyizmot erősíteni, szuper volt!


Viszont még szuperebb a Fegyencedzés c. könyv, nem az első vagyok, aki ezt mondja, de nekem is saját tapasztalatom, hogy többet ér mint a gyógytornász. :) Nem kis túlzással persze.


Szóval: először gyógytornász, utána fegyenc, és kutya bajod se lesz. :)

2012. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2012. szept. 14. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Én voltam gyógytornásznál. Nem tudja helyretenni a gyakorlatokkal a gerincedet csak megtanit ugy tartani hogy ugy tünjün nincs is semmi bajod és hogy ne romoljon az állapot, mondom neki engedje el magát:

Ollyan ferde volt hogy olyat még nem láttál és mondta hogy ezt nem lehet gyógyitani, én elmentem csontkovácshoz és egy alkalom után sikegyenes lett a gerincem, de valami olyanhoz menj aki táltos

2012. szept. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a gyógytornát kombináld a fegyencedzéssel.
2012. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!