Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ennyire fontos a kondi mellett...

Ennyire fontos a kondi melletti kaja?

Figyelt kérdés

Helló,


Lenne egy pár kérdésem gyúrással kapcsolatban:D Először is 18 ffi/ 168 kg / 187cm magas. Eddig néha amikor rám jött ettem nagyon keveset egy nap egy két szendvics nasi rágcsa hasonló szemetek.. De most elkezdtem lejárni edző terembe, na itt jön a kérdés, hogy mindenhol csak azt látom, hogy egyél meg naponta 160 gramm fehérjét 400 gramm ch-t 20gramm lenmagolajjal vidd be a napi zsírt egyél tablettás vitaminokat kreatin stb stb.. ezek nem csak az élsportolókra tartoznak akik kiállnak a zsűri elé az 50es karjukkal ? Nem tudom, hogy mennyire zsírosodok mivel mint írtam eddig nem nagyon ettem, de a napi 500 g csirke + 500 g rizs ( amit próbáltam de nagyon száraz is volt nekem, sok is meg hát amíg szüleimmel élek nem főzhetek mindig magamra, anyám legalább is így áll hozzá sajnos ) helyett nem lenne jó meg oldás ha rendesen enném anyám főztjeit ( rakott krumpli, töltött paprika, gulyás leves stb ) ? persze néha lenne olyan nap, hogy lemenne a csirke + rizs esetleg a rizs helyett spagetti + zöldség de ezek nélkül nagyon elzsírosodik az ember vagy ez a száraz kaja csak az élsportolóknak fontos? szeretnék tömeget növelni legalább 80kgig felmenni egy éven belül, már neki is feküdtem az étkezésnek próbálom is tartani ezt a csirkés dolgot de mindennap nincs is rá pénz meg nem mindig vagyok elég éhes hozzá. Táp kiegészítőt vettem Power Proteint + mellé 2kg dextrózt már nagyon sok helyen utána is olvastam a dolgoknak de sehol nem írják miért nem jó a házi koszt, meg mindenki ezt írja, hogy egy testépítőnek a csirke rizs és (itt is csak a csirke mell.. a csontnélküli csirke combban már olyan sok zsír van, hogy meg se éri próbálkozni vele? sokkal jobb íze van:S)kell de azt nem írják, hogy milyen testépítőnek ? aki verseny szinten űzi vagy aki lejár edzeni rendesen eszik, izmosodik is szépen de nem azzal tölti az egész napját, hogy lejár a terembe + eszik hanem jár mellette suliba/dolgozni. Remélem a kérdés része világos mert már én is belezavarodtam ... a válaszokat előre is köszönöm!



2012. szept. 6. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
168kg?
2012. szept. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amúgy hobbi szinten is nagyon fontos a táplálkozás.

Tömegnövelésnél mehet a csirkecomb is.

Azért nem jó a házi koszt mert nem tartalmazza megfelelő mennyiségben és minőségben az izomnövekedéshez szükséges tápanyagokat.

Ami csak a profikra tartozik az a kox.

Ezt olvasd el, kapcsolódik ahhoz amit kérdezel: [link]

2012. szept. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elírtam elnézést, 68kg.

Ha az itthoni kosztot kiegészítem a még kellő fehérjével pl egy kis plusz csirke és plusz ch-val akkor nem lesz gond a mellé becsúszó házi koszttal? nem zsírosodni szeretnék, de nem is tudom mennyire zsírosodnák :) a linket köszönöm, már nagyjából átnyálaztam az oldalt de elkerülte a figyelmemet... :)

2012. szept. 6. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:
valójában, ha csak félreütötted, és 68 kiló vagy, akkor egyed meg anyád főztjét nyugodtan, ebben a korban a kaja annyira nem lényeg még, fiatal tast, jó hormonok, gyorsabb anyagcsere. rakott krumplit eszek most is :D
2012. szept. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hehe, ez a "nem akarok TÚL izmos lenni" cikk valóban neked íródott. Az út ugyan az mindenkinek, csak van aki hamarabb célba ér, mert mások a célok.

Az étrend nagyon fontos, ezen áll, vagy bukik minden javarészt. Persze neked az első időkben még menne a fejlődés normális étrend nélkül, de így még gyorsabban menne, később meg elengedhetetlen.


Kérdéseidre kicsit konkrétan válaszolva...mert látom, hogy akarod, csak kicsit "tele a tököd" most és nem értesz dolgokat még.


A lényeg a napi fehérje és szénhidrátbevitel. A házi koszt adott esetben tartalmazhat eleget, de nem feltétlen olyan minőségben ami neked kell. Szénhidrátból nagyon nem mindegy, hogy lassú vagy gyors felszívódású. Arról nem is beszélve, hogy a zsíros kaják lassítják a fehérjeszintézist és a sok telített zsír felesleges kalóriákkal látja el a tested.

Én 3 hete kezdtem el edzeni, kimondottan optimális étrenddel és 2 kiló már rám is jött, mellben 3 centit nőttem, a karom közel 1-et, a combom másfelet. Persze nem halálpontos adatok, lehetséges, hogy máshogy mértem, de valamennyit biztosan nőtt már most, ennyit nem tévedhet a centi. Ennyit számít egy jó étrend.

Mivel tömegnövelsz, ezért ilyenkor apróbb csalások beleférnek, pl én van amikor mustárosan sütöm ki a csirkemellet és akkor az elég jó szaftos. Vagy nyomok ketchupot rá és dobok mellé főtt vesebabot és akkor kicsit olyan pikáns lesz. Persze a legjobb lenne natúr főtt csirkemell főtt rizzsel meg zöldésggel, de nagyon gyorsan meg lehetne unni. Ja meg a másik...zöldséget is egyél hozzá és egyből nem lesz olyan unalmas. Megcsinálhatod akár cézár salátának is a csirkét (csirkemell sütve, ubi, paradicsom, jégsali, hagyma felvágva és összekeverve), mellé meg úgy a rizst, de a főtt burgonya is jó, vagy süsd meg a sütőben. Vagy durumtésztát főzöl kis és tejszínesen csináld meg a csirkét, persze kicsi tejszínnel csak. Szóval legyél kreatív, inkább csalj picit, minthogy full mellé kajálj. :)

2012. szept. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sznofru ***** válasza:
Eléggé fontos a kaja, tök mindegy hány éves vagy. De egyél változatosan, a salátát sem csak a nyulaknak találta ki a Jóisten.
2012. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fontos, ne nézd azt, hogy ki mennyire izmosodik, mert nem tudhatod, anyagozik-e vagy sem.

A profik anyagoznak, és a teremben lévő nagyobb formák is, valószínűleg.


Fontos a kaja, de ahhoz képest, hogy a 3 év alatt hány száz kg csirkét pusztítottam el, az eredmény elég siralmas. Legyél türelmes, és ne várj túl sokat, persze a célod ne add fel.

2012. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!