Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális ismétlésszám...

Mennyi az ideális ismétlésszám lábedzésnél?

Figyelt kérdés

Ugye van a szokásos 8-12-es tartomány, de mintha láttam volna olyat, hogy még az okosok is magasabbat javasolnak, akár 20-25-ig. Legit? Láthattam én ilyet, van értelme? Persze tudjuk, hogy egyénileg kell megtalálni az optimálist, de hátha van valami irányadó szabálytanács :D


Ja, ehhez kapcsolódóan: tudja az agyunk, hogy mennyi a számunkra optimális? Mert oké, hogy pl. 8-at szeretünk/bírunk a legjobban csinálni, de lehet ha megerőltetnénk magunk, és 12-t csinálnánk, az jobb lenne. ? (ez már mindenre)



#láb #edzés #krumpli #lábedzés #néhány kupac kopasz kukac
2012. szept. 15. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Lábnál mehet a 12-15 ismétlés, de piramisban is jó és akkor lemehetsz 8-ig. A vádli is szereti a magas ismétlésszámot.
2012. szept. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 poiu ***** válasza:

Ez két kérdés. Az elsőre Montez válasza a jó.

Legjobban? Minden ismétlést szabályos formában (legjobban) kell csinálni, hogy ne sérülj.

Tudja-e az agyunk? Hogy hányat bírsz valóban nem csak izom, hanem agy kérdése is. Meg kell magad erőltetni :-).

A súly és ismétlésszámból meg lehet határozni a max. emelést:

[link]

2012. szept. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!