Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A maximum pulzusom (183)...

Linkoln kérdése:

A maximum pulzusom (183) kevésnek tartom, lehet ezen növelni? Nem nagy hátrány az hogy nekem csak ennyi míg másnak 200+?

Figyelt kérdés
18/f (sportos alkat edzek is már pár hónapja)
2012. szept. 17. 20:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A minimum, hát ritkán van azon, de reggel mikor fekszek az ágyban 51 körül van.
2012. szept. 18. 18:21
 12/17 anonim válasza:

51 egyáltalán nem rossz :)

Jól tudod, reggel, felkelés után rögtön kell mérni. Ha hirtelen kelsz fel (pl. ébresztőre), akkor magasabb.

A pulzus miatt nem aggódnék, amiatt akár versenyző is lehetsz :)

Egyébként biztos vagy benne, hogy ennyi a max. pulzusod? Hogyan mérted?

2012. szept. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Most vettem pulzusmérőt hogy tudjak intervallumos edzéseket csinálni, és ígylátom hogy ennyi. Elég szadista vagyok szeretem ha fáj első nap egyből csináltam olyan terhelést hogy ennyire felment, de másnap sem és azóta sem sikerült felé menni.
2012. szept. 19. 08:42
 14/17 anonim válasza:

Szerintem fog az még feljebb menni :) Korábban írtál az oxigén felhasználásról. Ennek is van mérőszáma, a max VO2. Ha jól emlékszem, maximális oxigénfelvevő képesség a magyar neve. Nézz utána, talán ott jobban körbejárják a max pulzus és a max VO2 összefüggéseit.

Egyébként mit sportolsz?

2012. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kerékpározok.

Igen a VO2-m szépen nől.

2012. szept. 20. 14:48
 16/17 anonim válasza:
Kerékpároztam én is :) Edzés közben is el lehet érni a max. pulzust durva emelkedőket megnyomva, legalábbis rendszeresen sikerült rövid ideig a max pulzus 98-99%-án tekerni emelkedők végén.
2012. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hu az jó :D Én is szeretek erőből hajtani, elvileg a max pulzusom nem nőhet de az oxigén felvevőkém javulhat.
2012. szept. 21. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!