Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportokban/harcműv...

Melyik küzdősportokban/harcművészetekben van könyök/térd használat?

Figyelt kérdés
Olyan küzdősport/harcművészet érdekelne amiben könyök és térdhasználat van. Utcai balhékon kellene hasznát vennem és nem ringben akarom űzni. Ja és értelemszerűen fontos hogy Magyarországon jól oktassák. Van ilyen?
2012. szept. 19. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor a thai box a nyerő!Bár szerény véleményem szerint jobb ha kiegészíted ökölvívó edzéssel(tapasztalat)!
2012. szept. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vingcsunban (Leung Ting félét szerintem kerüld).
2012. szept. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
thaibox, mégis melyik?
2012. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen Thai Box-ot néztem ki magamnak, viszont sokan állítják hogy csak szabályok közt hatékony. Az biztos hogy kipróbálom és az fogja eldönteni hogy nekem mennyire tetszik.
2012. szept. 19. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:

beszélnek itt összevissza minden baromságot. Jellemzően a küzdősportot űzők szoktak összeverve, kirabolva, megerőszakolva feküdni az utcán...


Bezzeg a wing chun wudag tai csi kung fu az halálos az utcán.

2012. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A legjobb a Muay Boran lenne, vagy ami még annál is jobb, a Bokator. Sajnos azonban mindkét harcművészet a kihalás szélén áll. Lényegében annyi a dolgod, hogy találj egy jó Muay Thai edzőt, aki nem csak a versenyzésben gondolkodik, de tanít önvédelmet is.
2012. szept. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Modern Ving Tsun
2012. szept. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lee12 ***** válasza:

olyan küzdősport edzés nincs mivel a küzdősportoknál szigorúan tilos utcán balhézni

ha meg valamelyik edző arra tanít akkor nem valami nagy sportember ergo fo. az edzés

2012. szept. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha tilos vele utcán megvédeni magam akkor minek tanulnám? Ne értsetek félre nem akarok senkit se megverni, engem a muay thai csak azért érdekelne mert könyökkel és térddel + sípcsonttal is lehet védekezni és ezeket gyakorolhatnám edzésen.


Volt már rá példa hogy jiu-jitsus bandából 1 srác összeakart verni , megfogta pólómat és el akart dobni, csak gyors megindultam felé és lefejeltem :'D aztán gyors elszambáztam :D


De mi van ha rúgni/ütni/könyökölni/térdelni akarnak engem? Ahhoz hogy kitudjam védeni ismernem kell a mozgást ahogy kivitelezik őket, mivel a Muay Thai-ban mind megvan gondoltam ez lehetne a legjobb.

2012. szept. 21. 07:22
 10/11 Gonzalez inti ***** válasza:
szerintem tang lang kung-fut tanulj akkor tele van könyököléssel és térdeléssel.szerintem az egyik leghatásosabb stílus,de hozzá teszem hoyg nem a stílus szokott döntő lenni egy harcban hanem a harcos képességei és tudása.
2012. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!