Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a félelmem...

Hogyan győzzem le a félelmem az első konditermi edzéstől?

Figyelt kérdés
Nem vagyok pedig szociális fóbiás, se semmi, egyszerűen bennem van egy félelem, ami miatt még nem jutottam le a terembe. Még sosem voltam, nem tudom hogy kell helyesen végezni a gyakorlatokat, semmi tapasztalatom... Persze tudom, hogy mindenkinek el kell kezdenie valahogy. Edzőtársat egyelőre nem találtam. A nyáron fogytam 9 kilót (futással, biciklivel), ha beáll a rossz idő, akkor sem szeretném abbahagyni a mozgást, kéne még feszesítenem, bőven lenne feladatom. Régen elég sokat csúfoltak súly miatt, aggódok, bénázok, bepánikolok, ha megszólnak. A kinézett terembe jár az egyik srác is, aki egész középiskolában mangalicának csúfolt. Általában összeszedem magam, hogy muszáj valamikor elindulni, ha tényleg akarom, aztán mindig elnapolom.
2012. szept. 21. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, lemész és amit nem tudsz azt megkérdezed az ottani edzőtől (ha van), vagy segítenek a többiek is. Nem fognak lenézni hidd el.
2012. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most erre mit kéne írni? :D Ha jobban akarsz kinézni menj le ha nem akkor hagyd a fenébe.
2012. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem a személyi edzős/teremedzős megoldást választod, akkor nézd meg neten, melyik gép micsoda és mire való. Keress rá az edzőterem honlapjára (képekkel értelemszerűen) és akkor már egy kicsit ismerősebben mozogsz majd - ehhez mérten gondold végig, milyen gyakorlatokat akarsz csinálni. Vagy elsőre menj le csak bringázni, amíg tekersz, addig felmérheted a terepet.
2012. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, minél hamarabb mész el, annál könnyebb, ess túl rajta.Ha két hete mentél volna már most nem kéne aggódnod.

Ha máshogy nem megy keress valahogyan edzőtársat, max csak az első alkalomra.Úgy tényleg sokkal könnyebb.

Az utolsónak igaza van.(Ha van) menj rá a konditerem honlapjára, vagy érdeklődj, hogyan kell használni nézd meg a szokásokat, úgy magabiztosabb leszel.Az sem gond ha ott kérdezed meg valakitől, sőt még ahhoz is jó, hogy megismerkedj vele.

Amúgy meg mindenkinek volt egyszer első alkalom, ne aggódj!:)

És minek szólnának be? Mert bénázol?Hidd el, első alkalommal ők is bénáztak(de nem fognak beszólni úgyse).Ha mégis, akkor az nem a te gondod, hanem az övék, mert ilyen bunkók.

2012. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy tapasztalat:))
2012. szept. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha attól félsz, hogy valamit rosszul csinálsz, akkor arra fel tudsz készülni innen:

[link]


Videón/képen megmutatják, hogy mit hogyan kell csinálni.

De ha nem vagy biztos magadban, akkor biztos segítenek a teremben. Ha nincs edző, akkor majd mások biztos segítenek. Én is izgultam amikor először lementem, de mindenki jófej volt eddig, nem találkoztam még bunkó emberrel.

2012. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sztem is hasits mihamarabb edzeni es szard le ki mit gondol,ha valami nem megy kerj meg barkit a teremben h "legyszi mond mar hogy kell ezt helyesen csinalni",meglatod a konditeremben az emberek 99% tok pozitiv ember...
2012. szept. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!