Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Télen mennyire egészséges a...

Krétavirág kérdése:

Télen mennyire egészséges a futás? Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél hónapja kezdtem el futni és kezdem élvezni ,sajnos nincs pénzem minden hónapban konditeremre és szeretném kint folytatni a szabadban a futást!De hallottam jót és rosszat is.Szerintetek?

Nem igazán akarom tavaszig ezt beszüntetni.:D :S



2012. szept. 21. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még hóban is szoktam futni. Jó vastag melegítőnadrág, térded bokád befáslizva(melegen tartja) és meg is volnánk. Az étrendedben legyen lenmagolaj/tökmagolaj szóval valami telítetlen zsír. Napi egy evőkanál. Ha megteheted, akkor ízületvédőt is vehetsz. Joint-x nekem bevált.
2012. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Áhh szuper!Ezekre inkább költök mint kondira :) Jobban élvezem ha kint futhatok mint bent.Köszönöm a tanácsokat is!Megfogadom:)
2012. szept. 21. 16:31
 3/11 mpecsa ***** válasza:

Helyes, nem is kell beszüntetni !

Én két garnitúra melegítőruhát veszek, plusz sál és sapka !

Vannak persze hidegre tervezett spéci futóruhák, de azok sem túl olcsók...

Egy orvosi cikk szerint a határ a -10 fok.

Én -12 fokban elmentem egyszer, különösebbet nem vettem észre, nekem jó volt.

Rekordokat döntögetni szerintem nem jó időszak, én mindig az addig elért eredményeket szoktam szinten tartani.

A cipő ugyanaz mint nyáron, de két zoknival.

2012. szept. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

okés :) Neked is köszönöm :) de jó. Annyi ijezgetés hallottam ,hogy nem nagyon tudtam hová tenni :D

De örülök hogy csak pozitiv dolgokat írtok :)

2012. szept. 21. 16:37
 5/11 anonim ***** válasza:
én az őszi szezon előtt, vagy tavasszal szoktam venni a dechatlonban thermo futóruhát...-25fokig tökéletes, ha mozogsz, ezenkívül sapka, sál/maszk az arcod elé és kesztyű...egy jó futócipő se hiányozzon a repertoárból..
2012. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem -20 volt a leghidegebb futásom egy téli éjszaka. Én is azt tudom mondani, hogy egy jó melegítő kell, különösen fontos a térdízületeket védeni. Ja, és egyenletes, folyamatos futás kell, mert akkor nincsen fázás. Túlöltözni pedig nem éri meg, túlzott izzadás és megfázás lehet belőle, szóval kabát a mi éghajlati övünkön futásnál sosem indokolt.
2012. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, persze kesztyűt én lehagytam, azt sem szabad kihagyni.
2012. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Okés :)
2012. szept. 21. 17:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom.. Nekem még 10 fokba is lefagyott majdnem a tenyerem és utana fél napig nem éreztem. De persze ez emberfüggő. Mondjuk régen nyomtam is rendesen a futást minden másnap8-9 km. Szinte sose éreztem a kezem:D:D:
2012. szept. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem nagy ügy, én télen is folyamatosan futok. Először is a mi éghajlatunkon komoly tél legfeljebb pár hétig van, már csak ezért se kell ebből olyan nagy faksznit csinálni. Tökéletes téli futóruhák vannak, minden hőmérsékletre. Én annak a nagy bebugyolálásnak se vagyok a híve, amit itt többen írtak.


Egyébként nem csak hogy nem árt a téli futás, de nagyon hasznos is, ezzel lehet a megfázását a legjobban elkerülni. -15 fokig a tüdő könnyedén tud alkalmazkodni a kinti hőmérséklethez, és felmelegíti a levegőt, ilyen hideg meg nálunk szinte soha nincs. Akinek meg 10 fok körül lefagy a tenyere, annak biztos rossz a vérkeringése.

2012. szept. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!