Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Eljutottam arra a szintre...

Eljutottam arra a szintre hogy sikerült beállítani a tömegnövelő étrendemet, most szeretném még kiegészíteni egy kicsit. A kérdés Power Protein + dextróz jó lenne tömegeléshez?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb, szerintem hanyagold a szójás cuccokat, inkább valami olcsóbn tejsavóprotein menjen a pp helyett, ha lehet.
2012. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
konkrétan tudnál ajánlani valamilyet, ha tudsz?
2012. szept. 21. 22:47
 3/12 anonim ***** válasza:

a Stillmass proteinek elég jók és nem drágák, pl a 6:3:1.

De mehet még vpx syngex, Biotech nitro pure whey gold, Twinlab whey fuel, California fitness 100% whey, Dymatize elite whey, stb.

Vagy még jóáras a Myprotein koncentrátuma is.

Szoktam írni az Activlab muscle up-ot is, de ezért majd én kapni fogok, hogy az nem jó.:)

2012. szept. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szójafehérje 74-es BV értékű (whey esetében akár 159-es is lehet) ez az érték azt mutatja meg, hogy a szervezet a fehérjét mekkora mértékben képes felhasználni. Ebbe a BV értékbe beleszámolják, hogy az adott fehérjeforrás milyen összetételű aminosavból áll, milyen vitamin és ásványi anyag tartalommal rendelkezik. Amennyiben az EAA aminok közül hiányzik valamelyik (mindenki tisztában van az EAA ezen belül a BCAA-ak fontosságára), akkor az egy alacsony BV értékű, hiszen a fehérje beépülése nem megfelelő lesz. Természetesen mint minden mérési módszernek, úgy ennek is vannak előnyei és hátrányai.



Amennyiben nézünk egy másik mérés fajtát a nitrogén beépülést akkor a tejsavó a 100-as maximális listán 96%, a szójatej 91%-os.

2012. szept. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A szója akkora mennyiségben, mint abban a termékben lehetséges, ez is egy vitatott. Hiszen csak az eladói árából lehet kikalkulálni, 70-80% vagy ennél több is lehet, nem biztos hogy jó dolog. 9.000Ft/4kg általában ennyiért adják. Ez kisker. ár. Tehát van egy nagy.ker ár, van egy gyártói termelői ár. Aki ezt gyártja itt Magyarországon, az - miel idehaza nincs proteineket gyártó élélmiszeralpanyag gyár, tehát kintről megveszi. Tehát akkor szerinted, ebben menyni lehet a whey és mennyi lehet a casein? Természetesen a dobozra 3 3 alapaynag neve van feltüntettve, de az nem, hogy melyikből mennyi?!?!



Fitoösztrogén a szója. Vegyes proteinnek ajánlva persze hogy az árához képest jónak gondolják a vevők. Arra lennék kíváncs, ha csak a szója mint alapanyag lenne ráírva, akkor is kellene? Illetve vajon mennyi lehet a dobozban a másik két alapanyagból.


[link]

[link]

2012. szept. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szoktam írni az Activlab muscle up-ot is, de ezért majd én kapni fogok, hogy az nem jó.:)


Milyen jól érzed ;-)



Montez definiáljuk, mit nevezünk proteinnek, és mit nevezünk tömegnövelőnek? Protein állati és/vagy növényi alapanyagok és azok amonsavjai akár külön hozzáadottan. Itt Fontos a BV érték, fontos, a %-os arány, és fontos szempont hogy nincs HOZÁADOTT CUKOR!!!

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..



A tömegnövelő = protein + szénhidrát + creatin és még lehetne sorolni, attól függően, hogy mennyire komoly készítménxről van szó.


Mindig arról beszélünk, hogy protein + szénhidrátot csak és kizárólag edzés után és/vagy ébredéskor éhgyomorra. Ugyan is ha más időpontokban használ valaki ilyen cukrozottat, az inzulinreakció akkor is beindul, a cukor a vérből hová viszi?!?! Nincs fizikai megterhelés, az izmok nem szenvednek tápanyaghiányban tehát zsír lesz belőle. Arról nem is beszélve, hogy ha még belekalkuláljuk, hogy egy tizenéves használná, aki nem sokat, vagy egyáltalán nem foglalkozik a szilárd étkezésével, és ettől várja a megoldást - még nagyobb esélye van akár a cukorbetegség kockázatára is. Napközben minőségi, teljes amino profilú proteinre van szükség ha tápkiegekről beszélünk. A MuscleUp nem protein!! Szénhidrátdús tömegnövelő. Ha csak ezt veszi meg valaki, mert nincs már cukormentes proteinre pénze, és naponta akár 3 alkalommal is fogyasztja, mert protein helyett is ezt inná, akkor az egyáltalán nem jó megoldás!!! Még akkor sem ha olcsó? És miért is olcsó?!?!


És akkor még nem is beszéltünk arről, hogy itt van sok-sok amcsi minimális proteint, és hatalmas szénhidrátot tartalmazó tömegnövelő, aminek nem látom értelmét, amikor a protein és a szénhidrát aránynak 1:1 1:2-nek kellene lennie. Hány kérdező van ezen a gyakorikérdések oldalon, aki minőségi sok összetevős tömegnövelő után érdeklődik? Megmondom őszintén néha katasztrófálisnak érzem a helyzetet.

2012. szept. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Közben kerestem az Activlab hivatalos oldalán a Muscl Up proteint, de nem találtom. Az eddigi hely ami a Muscle Up-ot mutatta

[link]



A linken ez látható. Mint ha eltünt volna.

S amint látom a gyártásával leálltak volna?!?!?!

2012. szept. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

na, mondtam, hogy kapni fogok érte.:)

Amúgy 70% fehérje van benne, ami nem olyan rossz szerintem, mert van sok 60-as is vagy még kevesebb, mint pl a híres Syntha6.

És van benne 13g malto, amitől még nem lesz tömegnövelő, hiszen a tömegnövelőkben nagyobb arányban van a szénhidrát. Szóval tömegnövelésnél az a 13g malto még jól is jön azt mondom.

De nem akarok oldalakon át vitatkozni, mert amúgy igazad van, hogy nem a legjobb cucc, ezért is soroltam először a stillmass cuccokat, mert tudom, hogy azok profik.:)

2012. szept. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

70g protein és 70%-os protein tartalom között van egy kis különbség. 70g protein lehet WPC80, PWC75, WPC60-as.


70%-os protein pedig lehet egy whey koncentrátum ami ízesített.

2012. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

100g-ban van 70% fehérje. :

[link]

2012. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!