Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nem sikerül jól a vizsgám,...

Ha nem sikerül jól a vizsgám, nem lehetek profi táncos?

Figyelt kérdés
Egy művészeti iskolába vettek fel , ezen belül tánc tagozatra. 13-an vagyunk . Hiphop táncoltam eddig , de itt balettozni,néptáncolni,színpadi táncolni kell + van akrobatikánk és színészi mesterségünk . 1 hónap alatt meg kellett tanulnunk azt balettból , amit 5 év alatt kellene , és ráadásul ordibál velem a tanár , hogy hazaküld ha egy centit is rontok. Nagyon kevés az önbizalmam , ráadásul még le is minősít . nem vagyok valami érzékeny típus de mégis csak rosszul esik . és nagyon bénának érzem magam . igazából 5 évig leszünk itt ,és vagy felvesznek a színházba vagy nem .én nem szeretnék a színházba menni. én hiphop-pal szeretnék főként foglalkozni,de egy jó táncos mindent el tud táncolni,ezért itt szeretnék végezni . ráadásul ez egy erős iskola,és csak gyengébb iskolába vettek volna fel . az a baj hogy heti 10 balett óránk van és mindig idegesen megyek be , hogy mindjárt ordít velem. anya mondta hogy beszél vele fogadó órán , de akkor még jobban cinkelne rám. vélemények ?:/
2012. szept. 27. 20:18
 1/5 *Glissade* ***** válasza:

Szia!


Asszem jártunk már ugyanabban a cípőben:)

Szintén művészeti iskolába jártam, olyanba ami 5 éves, és szintén nem szerettem a balett tanáromat.

Ugyanaz történt velem is, csak nem első évben, hogy közölte velem a balett tanár, hogy nem jó amit csinálok, ha így folytatom ki fog rakni a következő vizsgán.


Először nagyon szerettem a balettet, de utána igen csak meg volt a véleményem róla, a természet ellenes lábtartásokról, a pontos fokra belőtt szabályairól, és az igen csak, lábfej gyilkos cipőcskéről...

Én sem láttam értelmét későn kezdve ezt csinálni... nagyon szép tánc, egészen addig ameddig le nem szálsz a földre, és rá nem jösz, hogy mit teszel valójábban a saját testeddel!


Én azt tanácsolom, hogy próbálj meg ne foglalkozni a tanárral... ne add fel semmi képpen sem!

Ha nem is sikerűl le tenned a táncos vizsgát, 5 év múlva, akkor is elég sokat fogsz ott fejlődni, ami jót fog tenni a Hip-hop táncnak!

Mi 15-en kezdtük az évet, és folyamatosan hulottak ki az emberek, én sem értettem sokszor, hogy mit keresek egyáltalán ott... fel sem kellett volna venniük!


Nehéz egy ilyen suli, és rengeteg munkával jár. Ha elvégzed az sem biztosíték semmire, lehet hogy lesz egy papirod, de nem vesznek majd fel semmilyen színházba.

Akkor érdemes erre a pályára menni, ha úgy érzed tényleg erre születtél, és ezt akarod mindenáron.

Ezzel együtt elfogadod azt, hogy nem nyugdíjas szakma... és elég nagy a sérűlés veszély is.


A tanárral nem nagyon tudsz mit kezdeni, inkább szokd meg, hogy ez van. Csak azt akarja, hogy jobban csináld.

Próbálj meg ne izgúlni órák előtt.


Tudod mikor lesz okod aggódni? Amikor vizsgáztok, és bent ül 10 tanár, és veszi a kamera az egészet!

2012. szept. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most eléggé megkönnyebbültem attól , hogy nem csak velem történik/történt ilyesmi . Én is ugyan így látom ezt az egészet , ahogy leírtad . Én sem érzem idevalónak magam,de majd valahogy csak kibírom . A tanárral pedig próbálok nem foglalkozni ezentúl. Köszönöm a válaszod :)
2012. szept. 28. 11:55
 3/5 *Glissade* ***** válasza:

Ha nem érzed oda valónak magadat, akkor nem is fogod letenni a táncos vizsgát!

Lehet ott leszel még pár évig, de ezzel az "én nem vagyok oda való" hozzá állással nem fogod sokra vinni!

De előbb vagy utóbb ugyis el jön a pillanat, amikor írányt kell váltanod és/vagy abba kell hagynod a táncot.

2012. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 *Glissade* ***** válasza:
Természeten a táncon belül értettem a váltást is:)
2012. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ :)
2012. okt. 1. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!