Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jó szkanderos?...

Hogyan legyek jó szkanderos? (többi alul)

Figyelt kérdés
15 vagyok, hogyan és mennyit edzek hogy jól szkanderezzek?

2012. szept. 28. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
látom a keresőbe megadtad azt hogy bicepsz. Nem vagyok nagy szkander guru de sokkal több izom kell mint a bicepsz. Hát,váll stb... de szerintem itt is a teknika a fontosabb olyan 70-30 arányban. Meg persze a sok gyakorlás.
2012. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
amugy a keresőbe csak ugy beirtam pár ezzel kapcsolatban lévő dolgot hogy hamarabb megtalálják a kérdésem
2012. szept. 28. 19:30
 3/5 anonim ***** válasza:

egy erős marok,meg alkar sem árt hozzá.

fegyenc 2ben leírt alkar/marok edzést el is kezdheted.

2012. szept. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hello!


Először is tanulj angolul szorgalmasan! :-D Mert az kinyitja a kapukat mindenféle tudás felé...:-D

De tényleg...


Az első válaszoló jól tudja.

Amatőröknél pedig még durvább az arány, tehát olyan 90% technika és 10% erő...

Tehát ha jól akarsz szkanderezni /gondolom itt a haverok az ellenfelek, stb.../, akkor tanuld ki a technikákat...fönnt van youtube-on a legtöbb...és jól el is van magyarázva /persze angolul/.

Abból simán elég jól meg lehet tanulni ahhoz, h csak a haverokat meg lehessen szívatni..:-D


Helyes technikával szinte bárkit lenyomsz, aki nem tanulta!! Nem kell hozzá nagy erő...

És szó szerint...tehát +50-60kg különbség sem akadály...csak jól kell működnie már a technikának.


Ha majd versenyre is akarsz menni, akkor persze kell adni az erőnlétnek is, mert ott már mindenki ismeri a technikákat is...:-D


És ha érdekel hogy hol kell erősíteni /bár neked ez mint mondtam szinte teljesen másodlagos/, akkor sorrendben:


- csukló //egyik legfontosabb...BÁRHOL erős lehetsz, de ha itt nem vagy, akkor simán lenyomnak//

- alkar //ha csukló erős és van erős alkarod is, akkor olyan tartásod lesz, hogy szinte senki nem tud lenyomni...valamint nyomásban is sokat segít//

- bicepsz, hát, mell, törzs... //ezek pedig abban segítenek, hogy könnyebben "nyomj" le bárkit...na persze helyes technikánál szó sincs "nyomásról", de ez most mind1...//


És ha erős ujjaid vannak és jó fogásod, akkor az is nagyon sokat tud dobni a dolgon...


De előbb jobb ha utána jársz mik a helyes gyakorlatok ezek erősítésére, mert csuklóerősítés sem úgy van, ahogy általában azt elképzelik...


Szóval nagyon röviden ennyi...ha érdekel a téma, akkor hajrá!:-D

2012. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Alkar nagyon fontos. Ha kis pálcika kezed van akkor nem mész semmire.
2012. nov. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!