Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy legyek izmosabb és...

Hogy legyek izmosabb és soványabb?

Figyelt kérdés

180cm felett egy kicsivel, 85 kg, és kicsit dagadtnak érzem magam. Szeretnék fogyni vagy 5-10 kg-t, de szeretnék izmosabb is lenni, de a futást nem bírja a térdem. Itthon meg csak bazinagy súlyzók vannak, a legkisebb is 7 kg, ami kezdésnek kicsit sok. Meg van egy ilyen homemade fekvőpad, de azon is ilyen 7-7 kg-s súlyokkal.

Nem akarok nagy beruházásokat, se edzőterembe járni. Mit javasoltok?

15/f


2012. aug. 28. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni, mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalóriapluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából. Tehát el kell dönteni, hogy mi legyen előbb.

Ha előbb a zsírt szeretnéd leadni, akkor mehet a szálkásító diéta és a súlyzós edzés mellé végzett heti min. 3-4, 40-50 perces aerob edzés, pl kocogás, bicaj.

Súlyzós edzésnél kezdőknek először heti 3 napos teljes testes edzés kell két hónapig:

[link]


Majd utána válthatsz osztott edzésre. Mindig akkora súlyokkal kell végezni a gyakorlatokat, hogy éppen menjen szabályosan a 8-12 ismétlés a sorozatokban. Értelemszerűen ez minden gyakorlatnál más-más súlyt jelent.


Szálkásító diéta: legyen napi 3g*testtömegkg fehérje és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch értéken érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti 0,5-1 kg fogyás, akkor lehet lejjebb vinni. A fehérjebevitel maradjon magas az izomvesztés elkerülése érdekében.

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2012. aug. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kezdj el edzeni heti 3-4x edzésenként minden izomcsoportra, egyél ezerrel ( csak egészséges dolgokat, barna kenyér,risz, több csirke gyümölcsök, zöldségek )



Hidd el nekem a testsúlyod nem fog sokat változni viszont a testzsír %-od lecsökken , pl lehet 85kg maradsz de abból sokkal több izom lesz.


Nekem is így volt anno 55 kg voltam és pocakos. A has lentebb apadt ( persze kockahas nem lett , de egyenes és izmos ) és helyette izmosodtam ( mellizom,váll,hát,karok ) Így elég formás lett az összhatás.


Hidd el első 6 hónapban annyit változik az ember bármi nélkül hogy észbe se tud majd kapni. Utána majd foglalkozhatsz komolyabban a dologgal

2012. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!