Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 13 éves nem túl agresszív...

13 éves nem túl agresszív lány milyen harcművészeti stílust űzzön?

Figyelt kérdés
Ami van a környékünkön kyokushin, shotokan, goju-ryu és shito-ryu ( bocs ha nem jól írtam) . Még aikido és judo is van, de ezektől kicsit félek:(
2012. okt. 3. 00:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem , még shaolin kung fu is van.
2012. okt. 3. 00:10
 2/16 anonim ***** válasza:
ezek közül a judo-t ajánlanám egy 13 évesnek ha más nincs.
2012. okt. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Aikido. Lényegesen kevésbé épít a testi erőfölényre, mint a többi, nem "bedarálni" akarja az ellenfelet, hanem elsősorban a mozgási- és helyzeti energiáját felhasználva harcképtelenné tenni (lásd: üssön, ahova ütni akar, rúgjon, ahova rúgni akar, aztán essen, ahova esni akar).


De a legegyszerűbb, ha szépen sorban meglátogatod az adott termeket, és megnézel pár edzést.

2012. okt. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%
Konyhai kung-fu Mariska nénivel, avagy mi mindenre jó a sodrófa és a palacsintasütö.
2012. okt. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Főleg legutóbbinak :)

Nem tudom mi lesz, de döntenem kell. Legközelebbi helyszínen a goju-ryu van, szerintem elmegyek és kipróbálom.

2012. okt. 3. 07:43
 6/16 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk, hogy egészen pontosan mi a célod a harcművészettel? Utána tudnánk hasznos választ adni.
2012. okt. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A harcművészetek célja az ellenfél megsemmisítése vagy minimum teljes harcképtelenné tétele ezt egyfajta agresszív jellegként is fel lehet fogni. Kérdés, hogy mit értünk agresszió alatt.
2012. okt. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 aikiboxer ***** válasza:
A felsoroltak közül pont a judot próbálnám ki a helyedben.
2012. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Még aikido és judo is van, de ezektől kicsit félek"


Miért?

Amúgy mi a célod vele?

2012. okt. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Szülői "nyomásra" kerestem harcművészetet( apukám karatéka) , de ma elmentem és kipróbáltam egy goju-ryu edzést, nem tetszik :( , de úgy gondolom, hogy a fentiekből egyik sem fog tetszeni. Amúgy csak mozogni szeretnék valamit, eddig balettoztam, úsztam. Tovább keresgélek, de nem ebbe az irányba.
2012. okt. 3. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!