Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy 21 éves, egészséges...

Egy 21 éves, egészséges fiatalembernek hány fekvőtámaszt kell tudni lenyomnia egyhuzamban?

Figyelt kérdés

A kellt nem úgy értem hogy muszáj, hanem hogy mennyi az optimális, mennyi a normális (azért lássuk be általános fizikai erőnléte kell hogy legyen mindenkinek)


És pl mennyit kell tudni a Magyar Honvédségnél, vagy a Rendőrségnél?



2012. okt. 6. 17:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még ideírom hogy 70kg vagyok és 175cm magas.
2012. okt. 6. 17:17
 2/7 anonim ***** válasza:
hát egy egészséges fiatalnak szerintem azért egy olyan 60-70 kell mennyen egyhuzamban. Persze ez attól is függ hogy az adott egyén sportolt-e valaha valamit vagy jelenleg is sportol vagy netalántán soha az életében nem edzett.Úgy tudom hogy a rendőrségen+katonaságon 1 perc alatt kell minél többet lenyomni, de nem tudom mennyi ott az optimális érték, de mintha a közelmúltban lett volna a tévében hogy Hende Csabának is volt valami felmérője és talán valami 62-őt nyomott (forrás ismeretlen, és nem megbízható)
2012. okt. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

két fajta stílus van a szabályos,meg a pumpálós ami jóval könnyebb,ezt szokták kérni felmérőkön is.

50 már jó ez utóbbiból.

szabályosból 50,meg kiváló,de mivel a legtöbb helyen időre megy,ezért a pumpálós szabálytalan ami számít.

2012. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja, érdekes hogy pl a világrekordot is pumpálósból tartják számon.

Köszi srácok.

2012. okt. 7. 09:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jókat nevetek mikor azt mondják hogy egy átlag embernek meg kell tudni csinálni 50 fekvőt. Képzelem milyen fekvőtámaszok lehetnek azok. A szabályos fekvőtámasznál lassan engeded le magad lent tartod 2 mp-ig és úgy tolod vissza. Ha ebből egy átlag ember aki nem sportoló megcsinál 50-et annak kinyalom a seggét.
2014. ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elöző vagyok.


https://www.youtube.com/watch?v=dRO8iGUtPfw


szerintem egy átlagember nincs ilyen szinten mint ők és nekik sem ment sokkal több.

Ha esetleg törölnék a linket írjátok be youtube-ba hogy : EPIC PUSHUP ROUTINE/BATTLE

2014. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 János Gilján válasza:
Tegnap kipróbáltam és lenyomtam 93-mat. Széles fogással gyorsabban lehet csinálni. [link]
2016. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!