Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek mire és miért...

Szerintetek mire és miért érdemesebb járni előbb? Előbb járjak ütő/rugó edzésekre (savate, box, jkd stb. ) és utána csavaró/dobó/feszítő edzésre (elsősorban a ju jitsura gondolok) vagy fordított sorrendben?

Figyelt kérdés
Másik kérdés, szerintetek egy átlagos embernek (tudom milyen nehéz megsaccolni ezt) lehetséges-e és ha igen kb. mennyi idő(néhány év?több év?évtized?) olyan szintre jutni (mondjuk ju jitsuban), hogy ütés közben tudja elkapni egy képzett pusztakezes harcos kezét?

2012. okt. 11. 13:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, nem MMA verseny miatt kérdem(akkor nem ju jitsut írtam volna), hanem csak szimplán a magam edzése céljából.
2012. okt. 11. 13:18
 2/10 anonim ***** válasza:

Nézz meg minden lehetőséget, aztán meglátod neked mi tetszik.

Ha találsz olyat, ami szerinted kielégíti minden ilyen fajta igényedet, akkor érdemes arra koncentrálni. De valakinek meg az jön be ha többet csinál egymás mellett. Csinálad azt, amit jobban szeretnél és érzed, hogy fejlődsz rövid és hosszútávon is benne. De ehhez ki kell próbálni a dolgokat.

2012. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Lehetetlenség ütés közben elkapni a kezét. Az edzőnk is mindig sulykolja a kezdőkbe, hogy ez nem egy Bud Spenser film. Normális helyeken nem fogsz olyat látni, hogy elkapja a kezét. A jitsu-sok is először kitérnek és blokkolnak, azután pedig megragadják a támadó kezet és és már a kitérés erejénél fogva és ellentámadással kibillentik az egyensúlyából a támadód. Persze ezt elég gyorsan kell megcsinálni, ahhoz hogy működjön. Ezért tűnhet úgy, hogy elkapják a másik kezét, de erről szó sincs. Ahhoz, hogy ütés közben elkapd valaki kezét, legalább 10 év gyakorlás, és átlagon lényegesen felül reakcióidő illetve időzítés kell. Szóval kb a csodával határos.

2. "Képzett pusztakezes harcos kezét" elkapni? Ha csak nem te vagy Takeda Sokaku, akkor sohasem fogod elkapni egy karatés, pláne egy bokszoló kezét. Főleg nem ütés közben. Egy ilyet örülj, ha meg tudsz blokkolni. Az az egy mázlid van, hogy az utcán nem túl gyakori, hogy képzett karatésok, vagy bokszolók kössenek beléd. A legtöbb utcai bunyóban egy szabályos ütés nincs, csak egyszerűen neked ront. Többnyire csak dulakodás és csapkodás. Szóval ilyen "elkapom a kezét" dolgok max akkor működnek, ha egy parasztlengőt vagy egy sz*rul kivitelezett jobb egyenest kell kivédened.

Amúgy a ju jitsu egy komplex harcművészet. Megtanulsz benne ütést. rúgást, feszítést, dobást, csavarást, földharcot, magasabb szinten akár fegyveres küzdelmet is. Persze ez, hogy alapszinten mindenből tudsz valamit közel sem lesz elég egy sparringolásra bokszolók ellen, és a BJJ-s gyerek ugyanúgy összehajtogat a földön. Tehát verseny-szinten mindenképpen specializálódni kell. De az utcán viszont jó, ha alapszinten mindenre tudsz reagálni, így sokkal kevésbé érhet meglepetés (persze attól függetlenül az érhet bármikor).

2012. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem is,specializálódj.

olyan nincs,hogy valaki első osztályú állóharcos,meg elsőosztályú birkózó,jitcus is.

valamerre billen a mérleg,vagy egyikben sem igazán jó.


képzett ember ütését meg nem lehet elkapni,meg alapból is minek.

bruce lee filozofálgatott el erről,hogy milyen hibás elképzelés is a wt-ban az ütések védése,mert élesben nem működik.

a saját stílusát is erre építette a jeet kune dot-aminek a neve feltartóztató ököl,ökölvívó zsargonban keresztbe verés,vagyis nem kivéded az ütést,hanem megelőzöd,vagy kimozgásból ellentámadsz.

nem reklám:),mert megvan a véleményem a honi jkd-ról,csak érdekesség képen írtam,hogy szerintem hibás,és nem reális döntés egyáltalán tervezni is ilyesmit,hogy elkapod a kezét ütés közben.

2012. okt. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ütés közben elkapni egy kezet? Hát a jujutsuban ilyet nem szokás csinálni, mert az első lépés, hogy kitérsz az ütés síkjából bármilyen irányba. Ezután következik a támadó kontrollja és gyors ütés rúgás bevitele. De a kezet sem ütés közben kapja el senki túl gyors, meg egyből visszahúzza, ha elkezdesz ott bohóckodni, ellenben egy visszahúzódó kézre jóval könnyebben rázársz. A tiszta blokkok is elég ritkák, inkább elvezetések vagy ellentámadások, amik lényegében megakadályozzák az ellenfél támadásának célba jutását. Bár egyesek ezt egyszerre védekezés és támadásnak fogják fel az én nézetemben ez egy szimpla támadás.
2012. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TOTOsavateKAO válasza:

Először járjál savate (francia-box) edzésre, és később jöhet a komplex harcművészet (ju jitsu). Ha budapesti vagy nézd meg Zöllei katonai kézitusa oktatását is. (~ katonai ju jitsu, ahol van kés és bot is)

Neutronlovag jól kifejtette a ju jitsu-t! Esetleg nézzél késharcot vagy valamilyen belső stílust (tai chi, wudang).

2012. okt. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a katonai jujutsuban van kés és bot, hanem általánosan mindegyikben van több méretű bot, kés, kötél, rövid és hosszú kard.
2012. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen elkapni egy ütő kezet sőt még egy éles katanát is el lehet kapni puszta kézzel. Kyokushin karate bemutatókon lehet ilyet látni ;) Miért akarod elkapni? Miért nem jó neked az, hogy hárítod vagy blokkolod és úgy fogsz rá?


Előbb ütés-rúgás, utána csavarás-feszítés szerintem. Amit ütés-rúgással már nem tudsz megoldani mert közel került hozzád az ellenfél azt csavarás-feszítéssel még van esélyed. Ezért szerintem előbb tanúlj valami karate félét vagy boxot utána pedig birkózást, judot. De ahogy gondolod. Mindegyik hasznos valamilyen módon.

2012. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ju Jitsu-ban benne van a karate, a judo, és az aikido technikai bázisa, lévén a ju jitsu volt e három budo irányzat alapja (illetve a karaténak csak részben, abban van kínai kempo meg kung fu is bőven). Szóval alapszinten jitsu-ban is megtanlulsz ütni-rúgni (igaz, nem olyan jól mint egy karatés, de egy ha nem versenyezni mész, akkor az alapok is elegendőek, utcán úgyis kevés eséllyel fogsz majd ugró-pörgő rúgást használni).


Ez a kée-elkapüós dolog, mint ahogy már fentebb mondtam egy átlagember számára nem túl reális. Igen sokszor úgy tánik, mintha elkapná, de biztos vagyok benne, hogy képzett harcművész meg sem próblána elkapni egy ütő kezet. Főleg nem egy kardot. Most nem az előtttem szólót akarom fikázni, csak ez nekem kicsit furcsának tűnik. Már csak azért is, mert a karatésoknak nem sok közük van a katanához. Lehet, hogy ő azon a gála műsoron úgy látta, mintha elkapnák a kardot, de bizto. vagyok benne, hogy épeszű ember ilyennel nem próbálkozik.

2012. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TOTOsavateKAO válasza:
Köszönöm a kiigazítást!
2012. okt. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!