Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miből tudod megmondani valakir...

Miből tudod megmondani valakiről, hogy tud-e bunyózni?

Figyelt kérdés
Persze amíg nem láttad verekedni, csak mondjuk látod az utcán végigmenni. Pl aki csak felfújja magát a gyúrdába, azon látszik, hogy kötött, darabos a mozgása.
2012. okt. 11. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
A jó bunyósoknak már a szemük se áll jól. Méterekről meg lehet érezni a vérszagot a ruhájukon.
2012. okt. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

felfújja magát a gyúrdába? xDDDDDD


nemtudom, egyszerűen csak látszik rajta

2012. okt. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, amit nem fogsz tudni, amíg el nem kezd mozogni. Ma már bárki járhat harcművészetre, szemüveges programozó, öltönyben is elképzelhető, hogy 5szörös magyar thai box bajnok..
2012. okt. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 *Glissade* ***** válasza:

Ezt a gyúrdás szöveget én is írtam már:)

Csak az a gond, hogy én viccnek szántam, te meg nem:)


Szerintem nem lehet megállapítani senkiről sem ránézésre, hogy mire képes, mit tudd!

Sőt még tesztelés alapján sem!

2012. okt. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 NagyonGonosz ***** válasza:
Sehogy. Megtámadod és ki vagy ütve, max így :)
2012. okt. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első ránézésre: senkiről. És ha már láttál tőle egy-két-három bunyót, akkor kezdhet kialakulni róla a képed, hogy mégis milyen szinten van. Mondok egy példát: nézz rá pl. Tony Jaa-ra, szerintem az átlagember kiröhögné a vékony testalkata miatt. Semmi kirívó nincs benne, semmi fenyegető, semmi, ami első ránézésre tiszteletet parancsolna. De ha megnézel tőle néhány demonstrációt, vagy akár egy filmet is-mert ott is igazi mozdulatokat mutat be, b*zi amerikai módi trükkök nélkül-akkor rájössz, hogy azért tud a srác, nem is kicsit.

Persze ez csak egy "véglet", úgymond. Neki van technikája, ugyanakkor egy nehézsúlyú boxolónak csak jóval kevesebb figurát kell tudnia, a véglet mégis ugyanaz:egy elkerülés, egy blokkolás, egy ütés. És mivel a fizikai ereje jóval nagyobb, egy boxoló túlbonyolított technika nélkül is kétségkívül a földre tud küldeni.

2012. okt. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó bunyós..

Ha valaki képzett, akkor az megtanulja elleplezni a képzettségét, és meglepetésként felhasználni.

Ha valaki aránylag jó, de képzetlen annak a mozgása lehet magabiztosságról árulkodó. De ez lehet szimpla beképzeltség is, a felfuvalkodott emberek az erős ('jó bunyós') embereket mimikrizik le. Persze ezzel lehet pont kiváltják egy éhes sötét színű késélező pengepróbálkodó kedvét, ami azért veszélyes :D

2012. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó bunyós? mihez képest? egy átlagemberhez?


Azt, hogy mennyire jó, azt nem tudod eldönteni, de vannak jelei hogy valami küzdőágat csinál.


az állóharcosok arcán a sok ütéstől megvastagszik a szemgödör széle, az orruk is sokszor beszédes, és gyakran lehet látni felszakadt szemöldök nyomait. A kezük is beszédes, nagyobb bütykök, sebhelyek, fogak nyomai. De ahhoz, hogy ezek meglátszógjanak, sok edzés kell. szal nem egy hobbista lesz a csávó. ne szórakozz vele.


Grapplerek általában erősebb testalkatúak, erős nyakuk van, és karfiolfülük. Judosok ujjai a sok grip miatt az utolsó ujjperc szélein megvastagszik. Mondanom sem kell, ne szivózz karfiolfülüekkel. sok szőnyeget kell egy ilyen fülnek látnia.

2012. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, úgy átlagemberhez képest gondoltam, nem arra, hogy berakjam egyből egy világrangsorba. :D Amúgy én is ezekre az "elváltozásokra" gondoltam, birkózóknak a füle nagyon árulkodik, boxolónak az orra.
2012. okt. 13. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!