Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ismerősöm vett egy fekpadot...

Szape kérdése:

Ismerősöm vett egy fekpadot (kb 100 kg súly) van még mellé 2 db egykezes súlyzó is. Van értelme nekiállni rendszeresíteni edzést?

Figyelt kérdés
Régóta tervezem hogy kis vékony szarból, megpróbálok valami emberi formát ölteni, de sajnos sem az anyagiak sem idő sem étkezés nem volt olyan hogy nekiálljak. Lehet enélkül eredményt elérni? Szándékosan nem a "gyúrás" szót használom, szeretnék erősödni! Jelen pillanatban is több dolog is visszatart, rengeteget olvasgatok a témában, és alapvető étkezési szokásokra kéne figyelnem amit nem biztos hogy megenged a pénztárcám. Jelen pillanatban tömegnövelnem kéne 63 kiló vagyok 175 magas vékony testalkattal. Jelenleg napi egyszer eszem, max 2 szer). És egyáltalán nem vagyok azon a szinten mint a társaim, komoly pszihológiai hátrányt jelent nekem.Van esélyem valami eredményt elérni vagy ilyen körülmények között maximum fortunához imádkozhat az ember egy lottó 5-ösért. Illetve ha már van egy ilyen ingyen lehetőség próbáljam e meg kiaknázni, lesz e eredménye? Van e valami olyan tanács vagy edzésterv, amit ezekkel az eszközökkel elindulhat az ember (Konkrétan miből mennyit kissebb súly, ismétlés szám, nagy súly ismétlésszám), esetleg olyan online "edző" aki segít folyamatosan, hogy konkrétan miből mennyit és hogyan, mert attól félek ha elkezdem akkor nemsokára abba is hagyom eredmény híján. (Hozzátartozik az igazsághoz még az is, hogy ismerőseim nyomnak anabolikus hatású szereket, egyenlőre próbálom magam távol tartani ettől....) Válaszok ha lehet vicces megoldó kíméljenek épp elég elszomorító, hogy valakinek rendes étkezésre is alig telik (Én vállalom még ezt is nem az én hibám, egy cél elérése érdekében), csak el venné a kedvem egy jó lehetőségtől.... (google a barátod válasz is értelmetlen lenne én a válaszra vagyok kíváncsi, (esetleg tapasztalatokra) nem a jó pénzért bármit cuccokra, mert azokban már túlképzett lettem a googlétol de csak a kedvem vette el....
2012. okt. 13. 20:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha jobban kajálsz majd és edzel rendesen, akkor nincs mese fejlődni fogsz.:)
2012. okt. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ma már ne foglakozz azzal mit írok ide, csak azért írom most, hogy holnapra el ne felejtsem.... Még mindíg a témában olvasgatok és találkoztam valamivel amit eltökélt szándékomban állt használni és most csak a véleményedet kérdezem majd róla... Lényeg hogy bármilyen testmozgás nagyon savasítja az izmaimat, gondolom ez edzések alatt fokozódni fog, főleg az elején... Van egy kenőcs nicoflex a neve, régen használtam izom fájdalomra görcsre, elég rohadt egy sportkrém, de pont az a jó benne hogy olyan rohadtúl mar hogy nem érzem még az izomlázat sem..... van ennél jobb megoldás a kezdeti izomgörcsök elkerülésére? Elég komoly ez a kérdés főleg neked, mert 27 év után már nyilván hozzászoktak az izmaid a terheléshez, de ha 27 évvel ezelöttre visszaemlékszel talán még lesznek halvány emlékeid a kezdeti komoly savasodásról meg az izom görcsökröl a második edzéstől kezdve.....
2012. okt. 13. 23:03
 13/17 anonim ***** válasza:

Kezdjük akkor megint az elején. Tehát neked kell két hónap átmozgató edzés, ami 3 napos teljes testes legyen. Ez azt jelenti, hogy mind a három nap minden testrészre edzel, de csak egy-egy gyakorlattal.

De nem muszáj minden edzési napon ugyanazt a gyakorlatot csinálni az adott izomcsoportra. Teház pl mellizom esetében hétfőn megy kétkezes súllyal fekvenyomás, majd szerdán tárogatás és pénteken végezhetsz pl egykezes súllyal fekvenyomást (még jobb lenne 30°-ban döntött padon).

Hátizomnál mehet hétfőn kétkezes súllyal evezés, szerdán húzódzkodás, pénteken egykezes evezés.

Vállra hétfőn kétkezes súllyal mellről nyomás, szerdán oldalemelés, pénteken egykezes súllyal fej fölé nyomás.

Bicepsz hétfőn kétkezes súllyal állva, szerdán egykezesekkel beforgatós bicepsz állva, pénteken megint állva kétkezes súllyal.

Tricepsz hétfőn fekve homlokra engedés, szerdán egykezessel ülve tarkóhoz engedés, pénteken hátsótámaszos tolódzkodás.

lábra hétfőn guggolás, szerdán kitörés, pénteken megint mehet guggolás.

vádlira végezhetsz egylábas vádliemelést egykezes súlyzóval a kezedben.

Hasra pedig hasprés, lábemelés.


Tehát elég sok gyakorlatot lehet gépek nélkül is végezni.Mindenből menjen 3 sorozat kb 10 ismétléssel, éppen akkora súllyal, amivel el tudod végezni szabályosan.

Ha már pl 12-nél több is menne, akkor emelj a súlyon.


Nagyon fontos lenne egy jó multivitamin, anélkül nem fogsz tudni regenerálódni tökéletesen.

Edzés után jó lenne egy tejsavóprotein+50g gyors szénhidrátot tartalmazó shake. A gyors szénhidrát lehet pl. dextróz, maltodextrin, vitargo, stb.

Ezután 40-60 perc múlva kellene egy teljes étkezés, pl csirke-rizs, vagy hal-krumpli, tojás-teljes kiőrlésű kenyér, stb. Tojást sosem nyersen!


Én nem használok melegítő krémet, ha jól bemelegítesz edzés előtt és szabályosan végzel mindent, akkor nem fogsz meghúzódni. Görcsök sem lesznek, ha elegendő Kalcium és Magnézium beviteled van.

Nekem 27 év után is van izomlázam, van amelyik testrészemben szinte mindig, pl mell, hát, láb. Tricepszben néha, bicepsz és váll esetében pedig szinte soha. De ez nem gond, én szeretem. Viszont az izomláz nem feltétele a fejlődésnek, tehát ha nincs valahol, akkor sem kell megijedni.


Dolgoztam 3 műszakban is elég sokat, nem ideális, de ha megvan a napi 7-8 óra alvás és a kaja is rendben van, akkor lehet fejlődni úgy is.


Na így ennyi hirtelen és kérdezz nyugodtan, ha nem tiszta valami.

2012. okt. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Sznofru ***** válasza:

Igazából pont, hogy pozitívként kéne megélned, hogy ilyen emberrel edzel, amilyen szeretnél Te is lenni. De ha azért nem edzel, mert nem látod lelki szemeid előtt, hogy Te is lehetsz ilyen, akkor soha nem is leszel.


Én 27,5 kilóval kezdtem fekvenyomni, és akkoriban amikor már kemény 50 kilóval ment, néztem a nagyokat akik 100-120 kilóval csinálták, és nem értettem én miért nem tudom. Aztán teltek az évek és azt vettem észre, hogy a teremben én vagyok a legerősebb és már fekvenyomó versenyekre is járok, amiket szépen nyertem, de legalábbis mindig dobogós voltam.


Tehát kívánok sok kitartást Neked és ne add fel!


A testépítés csak félig terv. Van terved, hogy mit kéne csinálnod, mennyit, hogyan, hányszor, de függ a pihenésedtől, a kajádtól, attól, hogy a napod nehéz volt, vagy könnyű, vagy mi jár éppen a fejedben. Egy idő után, mint mindenben itt is a tapasztalat fog vezérelni, én nekem annyi tervem van, hogy tudom mely izomcsoportot fogom pl. ma megedzeni. De, hogy mennyivel, és milyen gyakorlatokkal, azt majd akkor fogom eldönteni amikor leérek. Én ösztönből edzem, és nem a papírral vésett számok alapján. Sőt még azt sem tudom, hogy előbb mellezzek és utána vállazzak vagy fordítva. Majd lent eldöntöm :)


Amíg nincs tapasztalatod, addig érdemes követni a tervet, de előbb utóbb kombinálni fogsz sok mindent.


Nézzél meg egy teljes testes edzéstervet, azt csináljad heti 3-szor, aztán miután kicsit megerősödtél és az izületeid is, akkor váltsál osztott programra. Egy dologra viszont figyelj. Az izom sokkal gyorsabban erősödik, mint az izület, ezért ne vidd túlzásba az edzett súlyok emelgetését, értem ez alatt, hogy 1 hét alatt 10 kilóval többet fogsz fekvenyomni, aztán a öv. héten megint, mert akkor lehet komoly izületi sérüléseket szenvedni, de azt nem most fogod megérezni, hanem évek múltán. De ha betartasz mindent, és naturálon edzel (kox kizárva), akkor nagyon kicsi a valószínűsége, hogy "előbb utóbb akár komoly következményei is lehetnek".

2012. okt. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a sok értékes információt és a bíztatást. Montez még egy két gyakorlatnak utána kell néznem pl az evezés gyakorlatnak evező gép nélkül és még a húzodszkodó tolóckodó is csak terv még nincs kész. De például önagamtól eszembe sem jutott volna teljes testes edzést tartani, mostmár kezdem érezni miért fontos és jó hogy van már némi kiindulásom arrol is, hogy melyik testályat milyen súlyokkal és gyakorlattal tudom erősíteni. Egyellőre az étrend kiegészítőkkel továbbra is bajba leszek de próbálok majd minnél többet enni és utánanézek a multivitaminoknak is. Ha gondoljátok 2 hónap mulva vsszanézhettek, lehet hogy megint itt fogok majd kérdezősködni ha túl leszek az átmozgató részén.... Montez lehet privátba is megkereslek majd ha lesz még kérdésem. Addigis köszi mindent!
2012. okt. 14. 11:21
 16/17 A kérdező kommentje:

Montez!

Rögtön egy kérdés... Épp az edzéstervemet állítom össze annak alapján amit te írtál.... Húzódszkodást tolóckodást milyen súlyzós gyakorlatokkal tudom kiváltani? Keresgéltem neten de csak többfunkciós kondigép gyakorlatokat láttam hasonlónak... na nekünk az meg nem lesz...:S

2012. okt. 14. 12:39
 17/17 anonim ***** válasza:
Írhatsz privátban is. Nem tudod helyettesíteni a húzodzkodást és tolódzkodást. Tolódzkodni lehet két szék (ill. Két szék támla) között is.
2012. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!