Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Japán Ju Jitsu vagy Krav Maga...

Japán Ju Jitsu vagy Krav Maga a jobb utcára / önvédelemre? És miért?

Figyelt kérdés
2012. okt. 14. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
A Krav Maga edzések zömén többnyire lebutított Ju Jitsu technikákat tanítanak. Szóval a Japán Ju Jitsu egyértelműen jobban megéri. Precízebbek, megalapozottak a technikák, kulturális tartást ad, és nem utolsó sorban a pénztárcát is jobban kíméli...
2012. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 qwertzoo ***** válasza:
95%

A Jujitsu precíz technikáit lehetetlen lesz majd kivitelezni egy valós szituációban ahol 160 lesz a pulzusod és a sok adrenalintól lőttek a finom motoros mozgásodnak. Viszont Krav Maga edzéseken nagyon egyszerű technikákat tanulsz (aminek köze sincs a Jujitsu-hoz) és ezeket kritikus helyzetben is ki tudod vitelezni.


De a legjobb az lenne, ha eljárnál mindkét edzésre legalább 1-2 hónapot, mert stílus helyett inkább edzőt érdemes választani és az csak ott derül ki.

2012. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Előzőnek teljesen igaza van, én karatéztam 6 évig egyhuzamban és ha utcán támadtak volna, nem tudtam volna megvédeni magam!De amióta Krav magára járok, azóta nem félelemmel megyek végig, hogy megszúrkálnak-e vagy sem!
2012. okt. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Sznofru ***** válasza:
67%
Ezt hívják hamis biztonságérzetnek.
2012. okt. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Egyértelműen krav maga jobb az utcára ,hisz erre van kitalálva "reális önvédelem mindenkinek". Ju jitsu jó de sok idő megtanulni , másrészt meg mikor 2-en ne adj isten rád támadnak utcán és ahogy mondta az egyik válaszoló, nem hiszem h hosszú technikák végrehajtásához képes leszel. És ezért is jó a krav maga mert nem hosszú,bonyolult technikák vannak benne, hanem egyszerűek,célratörőek, és kemények.


A tegnapi 21:43-as biztos 200éve krav magázik, meg egyéb mást csinál azért beszél tapasztalatból hogy "ezt hívják hamis biztonságérzetnek". pfff. :D Kíváncsi lennék hogy ha utcán bajba keveredne egy ilyen "hamis biztonságérzetű" emberkével mit csinálna. Szerintem egyértelmű.


Tehát ha önvédelemre keresel valamit, tehát reális szituációkra akkor kmg

2012. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*minusz 1 "tehát" :)
2012. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Sznofru ***** válasza:

Krav magáztam, ugyan nem 200 éve.


A hamis biztonságérzetről: "De amióta Krav magára járok, azóta nem félelemmel megyek végig, hogy megszúrkálnak-e vagy sem!"


Én ebből arra következtetek, hogy a krav maga olyan biztonságérzetet ad az embernek, hogy nem "félelemmel" járkál az utcákon, tehát úgy gondolja, hogy történjék bármi, ő megvédi magát. Ez bizony gond, ugyanis krav maga ide vagy oda, őt is baj érheti, ha nem vigyáz magára és nem figyel. Márpedig a válaszából úgy gondolom, hogy terminátornak gondolja magát. Főleg, hogy szurkálásról beszél és mindenki tudja, hogy a legundorítóbb fegyver a kés, teljesen egyértelmű, hogy miért. Krav magán meg nem fogják megtanítani neked a kés elleni harcot, ahhoz kali kell, én nem 1 év.


Én nem azt mondom, hogy a krav maga szar, de mindenképpen kell mellé más is. Pszichológiailag felkészít, de hogy ott normálisan nem fogsz megtanulni bunyózni, abban biztos vagyok.

2012. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Igazad van de, nem Terminátornak, hanem egy olyan embernek akit ha esetleg megtámadnak, akkor nem érzem azt, hogy nincs semmi esélyem és beleszaladok véletlen egy késbe!3 hete járok szóval még haladónak sem nevezhetem magam de ha úgy van akkor már kés ellen is megtudom magam védeni!
2012. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Sznofru ***** válasza:
100%

Kés ellen is meg tudod magad védeni? Hát ezt egy több tíz évet gyakorolt kali mester mondhatja el magáról.


Ez egy vicc. Mondom én, hogy hamis biztonságérzetet ad.


Azért ha egyszer megtámadnak késsel az utcán (reméljük nem), és ha szerencséd van akkor a korházban ébredsz nem a hullaházban leszel, gondolj erre.

2012. okt. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

"Hát ezt egy több tíz évet gyakorolt kali mester mondhatja el magáról" . :D :D


Na ez a vicc. Látom hogy tényleg fogalmad sincs, a kmg-ről. Krav maga nem harcművészet, hanem önvédelmi rendszer! Reális önvédelmi rendszer. Lehet h kaliba, ju jitsu-ba 5-6 év kell egy ilyen technikáért, de ezért mondtam hogy NEM! harcművészet a kmg, és 2-3év alatt elég jól meglehet tanulni kmg-z ni. Első fél évben is van már esélyed az önvédelemre, sőt, de 2-3év kmg elsajátítás után már azért bőven van. Nyílván egy harcművészet, egy önv.rendszer sem ad 100%os garanciát. De nem kell 10éve mesternek lenni ahhoz a kmg-ben legalábbis hogy elsajátíts kés technikákat.

2012. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!