Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Zsírbevitel diéta alatt?

Zsírbevitel diéta alatt?

Figyelt kérdés

Mit, és mennyit?

Extra szűz oliva olajam van itthon, ez megfelel-e? Ugye opció még a lenmagolaj, halolaj. Az éven Kínában vagyok cserediák, így elég nehézkes efféle dolgok beszerzése, de lenmagolajat már láttam boltban.

Gyógyszertárban megkérdeztem ma a halolajat, terhes nőkkel hirdetve, megfelel-e ez testépítéshez, vagy ez egy terhes nőknek szóló kiadás? 700ft 30 kapszula.


Mit gondoltok mit vegyek, hogy csináljam?


2012. okt. 22. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

xtra szűz oliva, meg lenmag mehet, annak függvényében hogy milyen diétán vagy, mennyi a ch.


halolaj meg jó lesz az a kapszulás, viszont abból napi 3 szemet be kéne szedni legalább, ami nem olcsó mulatság, de deal with it. mct olaj is jó lehet, az is jó drága, de én előszeretettel alkalmaztam anno, jó volt.

2012. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Inkább a lenmagolaj menjen, mert abban 50% az omega3 zsírsavak aránya, az olivában pedig csak 1-2% és pont az a gond, hogy abból (omega3-ból) nem fogyasztunk eleget. A növényi olajokban az omega3 az Alfa linolénsav (ALA), de kellenek állati eredetű zsírsavak is, mint az EPA és DHA. Ezek is omega3 zsírsavak. Ezek pedig a halolajban találhatók meg, ezért kell az omega3 lágyzselatin kapszula is. Az EPA és DHA mennyisége minimum napi 300mg legyen összesen.

Reggel és este is menjen 1-1 kanál lenmagolaj.

2012. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Vettem halolajat: 100 kapszula, 1 kapszula 1 g.

100g-ban van 11,4g DHA, 14,3g EPA.


Szóval akkor 1 db kapszula-->114 mg DHA, 143 mg EPA. ez összesen 257g egy kapszulában. Montez 300grammot írt minimumként, a dobozra pedig az van ráírva, hogy napi 4 kapszulát vegyek be, az soknak tűnik.


2800ft volt ez a 100db, reggel-este elég 1-1 darab, és akkor elég 50 napig?

2012. okt. 23. 16:24
 4/5 A kérdező kommentje:
az utolsó két helyen elírtam gramm helyett természetesen mg-ról beszéltem :)
2012. okt. 23. 16:26
 5/5 anonim ***** válasza:
300mg legyen minimum a kettő együtt, de több az mehet.:)
2012. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!