Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Amikor súlyzózni szoktam...

Amikor súlyzózni szoktam akkorkb 70-70 után (kezenként 70) érzem, hogy bedurran az izom eléggé, és utána már csak a lendület miatt tudom megemelni, ilyenkor még célszerű?

Figyelt kérdés

2012. okt. 31. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem jó így, hogy 70-70. ezzel mit akarsz elérni?, mert hogy izmosabb nem leszel az tuti.

Ha az izomméret növelése a cél, akkor bizony olyan súlyt kell választani, hogy egy sorozatban max 10-12 ismétlés menjen éppen. És egy gyakorlatból elég 3-4 sorozat. Ha te egy sorozatban már 20-nál többet tudsz egyszerre, akkor azzal már nem sokra mész, max az állóképességet (erőállóképesség, mert van aerob állóképesség is) növeled vele.

Barbi súlyzócskával nem lesz izom, ez a lényeg! :)

2012. okt. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem célszerű,ennek így nincs értelme.eleve a 70-70 az sok.Montezzel egyetértek amúgy én is.
2012. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Magyarvitéz ***** válasza:
Ha 70-et csinálsz azzal nem mész semmire ,ha izmot akarsz akkor bőven elég a 5-6 ismétlés megfelelő nagyságú súllyal.A 8-10 is már sok.És ha a lendületre gondolsz ,akkor nem gond ha utolsóknál már nehezen megy fel ,csak belelendítéssel ,persze ez ne menjen a végtelenségig.
2012. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Magyarvitéz, azért ne írj te is badarságot. Az 5-6 már inkább nevezhető erőnövelő tartománynak, mintsem izomméret növelő ismétlés-tartomány. Én is szoktam ilyen nagy súlyokra felmenni, de a 8-10 inkább ami célravezető.
2012. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
őőő izé...Most az m1...Az a lényeg,ha már eléggé bevan durranva és már nem érzek benne erőt és már csak lendületből is 3/4ig tudom emelni akkor hagyjam is aznapra már abba?Vagy attól célszerű ?
2012. okt. 31. 12:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Hagyd abba.
2012. okt. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Egy gyakorlatból elég 4 x 10-12 ismétlés, ahogy Montez mondta. Úgy válassz súlyt, hogy ezt pont végre tudd hajtani. A 70-70 ismétlést meg felejtsd el.
2012. okt. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Magyarvitéz ***** válasza:
Montez vitatkozhatnánk arról melyik a megfelelő izomtömeg növelésnek ,de én kitartok az 5-6 mellet 8 felesleges az már inkább szálkásítás.Ez a 8-10 egy tipikus testépítő tévhit.Felesleges 10 ismétlést csinálni.Nagyobb súlyhoz nagyobb izomtömeg kell ,ez alapvető.Persze nem tökéletesen arányos az izomtömeg az erővel,de hidd el hosszú távon növekedni fognak a nagyobb súly miatt.De nem kell ezt az 5-6 os ismétlést minden edzésen alkalmazni ,hanem mondjuk csak heti 1 szer a másik edzéseken könnyebb súly több ismétlés.Legalábbis nekem ez a véleményem.De persze lehet hogy nincs igazam.
2012. nov. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"8 felesleges az már inkább szálkásítás."


Jajj de kár, hogy ezt mondtad... az egyik legalapabb tévhit az, hogy a szálkásítás ismétlésszámfüggő, pedig az összefüggés pont fordított. Ennek a kiigazítása elsők közt van a tanulásban, így ha még ezt sem tudod, mi alapon higgyünk neked a többi ismétlésszámos dologban?

2012. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vitézke, ezzel véggképp elvágtad magad. Teljesen ostoba és hozzánemértő vagy kisgyerek. A szálkásítás nem ezen múlik, nem ismétlésszámfüggő, hanem étrend és a súlyzós edzés mellé végzett (nem egy időben) aerob edzéstől. Ezzel olyan szinten leégetted magad, hogy kár is tovább folytatnom. ..pedig van pár cikkek rá.
2012. nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!