Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen táplálékot ajánlott...

Milyen táplálékot ajánlott fogyasztanom? Az baj ha zsíros kajákat fogyasztok edzés mellé?

Figyelt kérdés
hobbisztinten boxolok és saját súlyos edzést végzek(belekeverve pár súlyzós gyakorlatot) és elég vékony, szálkás testalkatú vagyok. Nagyon nehezen hízom, még akkor sem ha alig mozgok és mellé sokat eszek(akár zsíros kajákat is) sokaktól hallottam hogy nem ajánlott zsíros kajákat ennem de vannak akik azt mondják hogy ha nehezen hízok akkor nem baj ha pl szalonnát meg ilyeneket is eszek edzés mellé

2012. nov. 4. 11:38
 1/2 dirtboy ***** válasza:

szalonnát kerülni kéne.

zsírsav kell mert fontos tápanyag de nem csak egyféle zsírsav létezik,telítetlen zsírsav bevitelre kell tenni hangsúlyt,ezek az olajok.

a szalonna és egyéb olyan zsiradék ami szobahőmérsékleten nem folyékony azt kerülni kéne.

telített és többszörösen telített zsírsavak nem kellenek.


étrendnek pedig tömegnövelő étrend kéne.

2012. nov. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó ötlet szalonnát kajálni, hiába nem vagy hízékony.

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2012. nov. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!