Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most kezdtem el kondizni 2-3...

Most kezdtem el kondizni 2-3 hete, már valamennyire érzem hogy fejlődtem, nagyobb súlyokat emelek mint legelső alkalmakkor. Szeretnék venni Biotech tömegnövelőket, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok 183centi körül és 64kg. Kicsit nehezen hízó vagyok de a magasságomhoz képest az ideális testsúly jóval több, illetve a kondihoz is hízni kéne..

Mivel olcsón venném őket,zsebpénzből, az olcsób kategóriát választottam, ajánlották:először egy 1kg-os Max Gain Plus-al kezdenék,aztán 1kg Nitro Gain, majd egy Hyper mass 5000. Mi a véleményetek ezekről a tömegnövelőkről? Hogyan szedjem,mikor ,mennyi ideig?


Ez a Max Gain Plus:

[link]

Nitro Gain:

[link]

Hyper Mass 5000:

[link]


A válaszotok előre is köszönöm!


2012. nov. 8. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A tömegnövelőkkel általánosságban az a baj, hogy elég alacsony a fehérjetartalma, java részt cukor az egész. Én javasolnám, hogy vegyél inkább valami jobb fehérjét (az egyik legjobb ár/érték aránnyal a VPX Syngex rendelkezik) és ahhoz vegyél valami gyors szénhidrátot és akkor mehetne edzés után a turmix.

De persze mindennek alapja a jó étrend, remélem ez nálad már megvan.

2012. nov. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Éndzsöl ***** válasza:
Ne tömegnövelőt vegyél, hanem egy jó tejsavóproteint és mellé gyors szénhidrátot. Jobban jössz ki árban, és az arányt is jól be tudod állítani, nem kell tonnaszámra tölteni magadba a cukrot. Ha ragaszkodsz a Biotechhez, akkor Nitro Pure Whey Goldot vegyél. Ehhez kéne még gyors szénhidrát, amit vagy CarboX-el (ez is Biotech) tudsz megoldani, amely egy gyors szénhidrát keverék, avagy ha kissé olcsóbban akarsz kijönni, akkor vegyél szőlőcukrot. ( Dm-ben, Rossmanban, bioboltokban, bevásárlóközpontokban 0,5-1kg-os kiszerelésben tudsz venni, ha nem akarod netről rendelni). Edzés után kb. 32 g fehérje a tejsavófehérjéből 40-50 g kellene. (Ha Nitro Goldot veszel, ami 79%-os, durván 40 g-ot kell beleraknod a shakebe, hogy meglegyen ennyi fehérje)
2012. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Éndzsöl ***** válasza:
Bocsi, az előbb kissé lehagytam a mondatom felét, ne haragudjatok, ilyen, ha az ember egy kiadós edzés után ír... ;) Szóval 40-50 g kéne a szénhidrátból és 32 g protein, amit kb. 40 g fehérjepor fedez.
2012. nov. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hali! Köszi a gyors válaszokat! Igazából az a szitu hogy félretetettem magamnak a cuccokat amit fennt leírtam és holnap fogom megvenni a Biotech-ben, 15% kedvezmény lesz mindenre. Igaz hogy a fehérjével többre mennék, de a srác elmagyarázta hogy elsőzör tömeget kéne növelnem, ezzel a 3 zacsival, fehérjézni pedig akkor kéne ha már nagyjából meg vagyok elégedve magammal és nem sokat akarok nőni. Max gain plust elsőnek, majd Nitro Gain,majd Hyper mass 5000. Bár biztos nem fogom tudni anyagilag tartani azt a szedést amit ő mondott, mert akkor ez egy havi adag lenne, én ugy gondoltam edzés után szedem be az adagom( heti 3-4).

Majd a tömegnövelők után ajánlott egy creatint carbox-al keverve a gyorsabb felszivódás érdekében,mind a kettő 500g és fele fele arányban összekeverni majd arra nem emlékszem hogy hogyan kell szedni.Majd ezután ajánlotta a fehérjét :Power Pro . A nitro pure whey gold nagyon jó cucc, csak nem az én pénztárcámnak.. már vettem belőle egy adagosokat finom nagyon meg jó de 7000ft egy alig pár hétre elegendő adag.


Mi a véleményetek, min kéne változtatni?


Egyébként mennyire vannak ezekben a kondis szerekben káros anyagok, illetve nagy a cukorbetegség kockázata a sok CH miatt?

2012. nov. 8. 20:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor a srácnak sikerült téged kicsit megvezetni. Vagy mivel kezdő vagy, nem feltételezi, hogy utánanézel a dolgoknak. A tömegnövelők legnagyobb részt szénhidrátot és fehérjét tartalmaznak. A baj, hogy nem olyan arányban, mint kéne, kevés fehérje sok szénhidrát. Anyagilag is és fejlődés szempontjából is előnyösebb lenne sokkal, ha inkább fehérjét vennél és hozzá gyors szénhidrátot, mert mint mondtuk már itt, ugyan ez van a tömegnövelőben. De ha neked a tömegnövelő a kényelmesebb és szeretnél drágán venni egy rakás cukrot némi fehérjével akkor vedd meg. Ráadásul ezeket a tömegnövelőket csak edzés után használhatod, már semmikor máskor nincs szüksége a szervezetednek gyors szénhidrátra, így nem tudod a reggeli zabpehelyhez se hozzárakni, se pihenőnapon napközben nem tudod inni mert bezsírosodsz. Csináld ahogy akarod, de én a helyedben elfelejteném ezeket a biotech csodaszereket és rendelnék egy doboz VPX Syngexet, az kb 10ezer, elég egy hónapra, hozzá meg Rossmannban szőlőcukrot, 500ft fél kg. Ugyan ott vagy, mint a tömegnövelővel.
2012. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hallgatok rád,de megtudjuk ezt beszélni privátban most?
2012. nov. 8. 20:37
 7/11 anonim ***** válasza:

A szénhidrát alapvetően olcsóbb, mint a fehérje, egy kiló rizs 200 forint körül mozog, míg egy kiló fehérje 4-5 ezer. Ezért nem éri meg szénhidrátot kiegben vásárolni, hacsak nem vagy annyira szerencsétlen (mint én :D), hogy nem tudod a kellő mennyiséget szilárd kajából bevinni. De ez általában szokott menni az embereknek, a kritikus keresztmetszet a fehérje, ha az nem megy, érdemes kiegben venni. Nem kell extraság, tejsavófehérje koncentrátum is bőven elég, szerintem nem ad annyi pluszt a többi (külön izolátum, 2 g kreatin / adag, stb), mint amennyivel többe kerül. A tömegnövelőkben amúgyis főként gyorsch van, amit csak edzés után illik inni, de gyorschnak az 500 forint/kg-s szőlőcukor is tökéletesen megteszi.


Káros anyag pedig nincs bennük, az édesítőket mondjuk nem sokan szeretik, de ezek meg minden másban is benne vannak. Cukorbetegséget meg akkor okozhatnak, ha nem úgy használod, ahogy kéne, ami érvényes a többi gyorschtartalmú ételre is.

2012. nov. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát aztmondjátok tömegnövelő helyett fehérjét vegyek? Brutal muscle on-rl mi a véleményetek? És a fehérje előtt vgy után szedjek kreatint Carbox-al?
2012. nov. 8. 21:34
 9/11 anonim ***** válasza:

A Brutal elég drága, nem kell leragadni a Biotechnél, nézz szét, és ha számít a pénz, válassz nyugodtan valami olcsóbb terméket, de ne a vaterás kétezer forintos vackokat. Bármelyik webshop jó, de ott számolj rá szállítási költséget.

A kreatinnal én még várnék a helyedben pár hónapot, elvileg elég jól megdob, és szerintem felesleges lenne elhasználni rögtön az elején, pláne, hogy az anyagiak is korlátoznak.

Edzés utánra testsúlyod per kettő gramm fehérje (súlyozva a tömegszázalékkal), és kb 50 gramm carbox (bár szerintem az is felesleges, jó a szőlőcukor is) menjen.

2012. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igy van 16 évesen nincs keresetem, zsbpénzből csinálom szüleim tudta nélkül tehát nem terem a pénz itt sem. A rendes táplálkozás alatt mit értetek, mekkora bevitel/nap?
2012. nov. 8. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!