Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lábedzés elkezdése előtt...

Lábedzés elkezdése előtt felesleges az átmozgató edzés?

Figyelt kérdés
Mivel mindig használva van,így azért az izületek csak birják. Persze az első hónapban nem akarok világrekordokat döntögetni :D Jó ha feltudok menni 50 kg-ig guggolni. Nem a súly itt a lényeg

2012. nov. 8. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sosem felesleges az átmozgató edzés.
2012. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem, hiszen egy átmozgató edzés az teljes testes edzés, heti 3 napban. Abban van guggolás is, de ott is kell bemelegítés kis súllyal, mielőtt a nagyobbra mész.

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2012. nov. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
munkámból kifolyólag a lábon kívűl szinte az összes izom dolgozott és fejlődött is, így nem vagyok arányban. De most elkeztem gyúrni és nincs kedvem átmozgató edzéseket csinálni mert nem tartom értelmét lábnál.
2012. nov. 8. 19:45
 4/11 anonim ***** válasza:

de nem érted?, hogy olyan nincs hogy csak lábra átmozgató edzés, mert egy átmozgató edzés az TELJES TESTES!!!

Ha már osztott edzés megy, ahol külön van a láb, akkor az nem átmozgató edzés!

2012. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

javitom magam :D igazad van bocsi a hülyeségért. :D

én azt hittem hogy az átmozgató edzés azért kell egy bizonyos izomra hogy fokozatosan legyen a terhelés adása

2012. nov. 8. 19:49
 6/11 A kérdező kommentje:
de ha elkezdek lábra is edzeni akkor bemelegítés, edzés ésszerűen, nem hősködve -végén nyújtással-is fejlődik?
2012. nov. 8. 19:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor kezdj egyből osztottal, ahol külön van a láb, de ha átmozgatót szeretnél, akkor az teljes testes, ahol csak 1-2 lábgyakorlat megy.

Osztottnál van intenzív, többgyakorlatos lábedzés, nézd meg a linkjeimet.

2012. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
értem, az elején olyan 4 sorozat gugolás, 3-3 sorozat lábnyújtó és lábfeszítő? ez nem vezet még túledzettséghez?
2012. nov. 8. 19:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, ha ésszel csinálod és hagyod regenerálódni is és megy elég kaja.
2012. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :D sokat segítettél :D
2012. nov. 8. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!