Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzés vs. Konditerem?

Bumbi02 kérdése:

Fegyencedzés vs. Konditerem?

Figyelt kérdés

A címet csak azért használtam, mert egy sorban úgysem tudnám megfogalmazni, és így ide találnak az illetékesek(: Nem provokációnak szánom a kérdést, egyszerűen csak olvasgatom itt a kommenteket, és többször is olvastam azt, hogy fegyencedzéssel/saját testsúlyos edzéssel nem lehet tömeget növelni, csak erőt. Viszont máshol azt is hozzám vágták már, hogy igenis erősebb a testépítő, ha vastagabb a keze. (ismerőseim alapján vontam le azt a - téves/nem téves - konklúziót, hogy nem egyenes arányos az erő/teljesítmény és az izomméret )


Tehát akkor ha a saját testsúlyos edzés nem növel tömeget, hanem csak erősít, akkor mégse egyenes arányos az erő/izomméret?


2012. nov. 8. 20:28
 1/10 dirtboy ***** válasza:
így van,az erő és izom méret nem egyenesen arányos
2012. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem egyenesen arányos a mérettel az erő, de azt sem jelenthetjük ki, hogy a testépítők gyengék.

Fegyenccel nem tudsz egy nagy izomtömeget összehozni, de jó edzésforma én is szoktam ajánlani.

Mindkettőnek megvan a célja, megférnek egymás mellett, sőt együtt is lehet alkalmazni.

2012. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2012. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
csak hogy a méret "nem minden"...
2012. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A fegyencedzős könyvben minden átkötésnél szanaszét hordja a szerző a kondizást. Kíváncsi lennék egy összehasonlításra, hogy a kondis, hogy teljesít a fegyencedzésben és vicaversa. Van ilyen videó/film?

Szerintem, ha nem is egyenes arányosság van az izomméret és az erő között, de biztosan szigorúan monoton növekvő, pl. szkanderversenyek, ahol azért mégiscsak valahogy az nyer, akinek nagyobb karja van.

2012. nov. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=xCckhmXnddM

50 kilós kiscsaj 140 kg -val gugol.

Ennél jóval izmosabb embereket is láttam már, akik nem bírnák ezt utána csinálni.

Persze számít az izom mérete is, de csak azért, mert valakinek nagyobb a keze még nem feltétlenül erősebb.

2012. nov. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ezeket sem sokan tudnák megcsinálni,és van kb 80 kiló a pali-

http://www.youtube.com/watch?v=HJbUYOQf08E

meg ott vannak a súlyemelők is.

56 kilós tömeggel 168 kilót nyomott most a csóka az olimpián.

2012. nov. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mizotya válasza:

Ki mire képes? Egy fegyenc lehet nem tud pl fekve kinyomni egy nagy súlyt, egy kondis meg lehet sose fog egykezes fekvőt tolni. Nagyjából teljesül az, hogy mindenki hazai pályán jó.

Az izomtömeg kondis méretű növelésére igaz, hogy súly kell hozzá, de ne hidd, hogy a saját testsúlyos edzés nem látszik meg rajtad.

2012. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én régebben kondiztam, aztán (akkor) már 3 hónapja abbahagytam és fegyenceztem, majd kipróbáltam és 85kg-ot kinyomtam fekve, míg akkor 70-nel nyomtam. bár ez csak a fekve, guggolásnál még nagyobbat ugrottam. gyorsabban fejlődtem, bár nem mondom, hogy egy idő múlva nem fog ez megállni (mesterlépéseknél), de hibridben is lehet nyomni (keverni a súlyzóst és a saját testsúlyost)
2013. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hatalmas "méretek" azoknak az embereknek kellenek akiknek komplexusuk van. Amúgy a csajok többsége nem szereti a túlságosan izmos pasikat.
2014. jún. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!