Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő edzés alatt csak...

Tömegnövelő edzés alatt csak súlyzós edzést lehet érteni, és másfajta edzésfajta nem (, vagy közel sem) hoz olyan látványos eredményt?

Figyelt kérdés

Már jópár éve sportolok, főleg testépítés kategóriában mozogtam a sport terén. Súlyzós edzés ment sokáig, de volt időszak, mikor inkább fittness vonalon mozogtam.

Mostanában sokminden változott az életemben, költözés, családon belüli változások (létszámgyarapodás :) ) stb. történt, valamint munkahelyváltozás is, szóval rengeteg minden és elég nagy most a felfordulás és a rendszertelenség.

Ebből kifolyólag a rendszeres kondizás, konditerembe járás kissé felborult kb. negyed éve már. Mivel így alakult átálltam a mostanában egyre népszerűbb saját testsúlyos edzésre vagy hívjuk fegyencedzésnek ahogy a médiában emlegetik. Tetszik, nem rossz, jelenleg praktikus is, és mindent átmozgat, és felér egy súlyzós edzés alatt történő megdolgoztatással.


A kérdés így felmerült bennem már a napokban, és más területekre is elkalandoztam gondolatban és azon filóztam, vajon, ha tömeget akarnék növelni, mármint jócskán izmot szedni még magamra, akkor alkalmasak e erre az efféle edzések, vagy más általam itt nem említett módszerek, vagy csakis kizárólag egy hagyományos súlyzós edzés hoz olyan eredményeket amiket az ember elvár egy tömegnövelő edzéstől?


Tudtok más alternatívákat is, mert én nem nagyon hiszek benne, hogy lennének, de lehet én vagyok szűklátókörű, vagy túl régimódi ilyen téren, és már őskövületnek számítok?


Minden vélemény érdekel, és ha tudtok valami alátámasztást adni a véleményetek mögé, cikkek, tanulmányok, tapasztalat, stb. akkor írjátok le légyszi azt is, és esetleg linket elérhetőséget ezere!


Ja, és kort is írjatok kérlek, csak, hogy kb. be tudjam lőni ki milyen téren lehet benne a dolgokban, nyilván egy 16-18 éves még fejlődő szervezet máshogy viselkedik mint egy idősebb.


Hogy én is megtegyem a magam részéről az információ szolgáltatást, leírom, hogy férfi vagyok (mert nők is írhatnak, ha akarnak, persze rám nézve a férfiak fejlődése lesz értelmezhető, de egyenjogúság van :) ),

27 éves és kb. 8-10 éve edzem testépítés jelleggel,


Köszönöm mindenkinek az építő jelegű hozzászólását előre is!

Szeretném, ha jóindulatú viták is kialakulnának, és átbeszélnénk a témát alaposan, ha partnerekre lelek itt ebben! :)



2012. nov. 7. 23:45
 1/9 NagyonGonosz ***** válasza:
Saját testsúlyos edzéstől komoly tömeget ne várj.
2012. nov. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

azért azt nem árt tisztázni,hogy tömegnövelő táplálkozás az ami van,nem tömegnövelő edzés.

ha tömegnövelő táplálkozással párosítod a fegyencet,akkor persze lehet fejlődni rendesen egy szintig.

amit én kevésnek érzek benne az a váll edzése.

ezért a kézenállásban fekvőt én kiegészítem mind a 3 fejet megdolgoztató súlyzós edzéssel,és csuklya edzéssel.

meg persze ha nő a tömeged,akkor értelem szerűen nagyobb súllyal kell edzened,mivel a tested az eszközöd.

ez főleg húzódzkodásnál azért eléggé befolyásoló.

2012. nov. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem fogsz tudni fegyencedzéssel nagyobb izomtömeget összehozni. Nekem 27 év folyamatos kemény súlyzós edzéssel sem sikerült, pedig az étrendem is be van lőve.

Félreértés ne essék, nem vagyok ellene a saját testsúlyos edzésnek, sőt, szoktam itt az oldalon elég sűrűn ajánlani és én is kiegészítem vele az edzéseimet. De nem ad akkora hipertrófiás terhelést, hogy komoly formát össze tudnál vele hozni. Még egyszer mondom, én súlyzós edzéssel sem vagyok sehol 27 év edzéssel.

2012. nov. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem írtál kort, de azt írod, 27 éve edzel, akkor ha feltételezem, hogy nagyon korán kezdted pl. 18 évesen, akkor tehát 18+27=45 éves vagy, ha pedig mondjuk 20-al vagy többel számolok, akkor is legalább 47+ éves vagy, ha jól értelmezem és gondolom. Tehát lassan 50, és nem bántásból de komolyan nem abból írom, de nyilván nem is tudsz már nőni túlságosan ebben a korban. Ezzel nem leöregezni akartalak, csak tény, hogy 20-30 éves korunkban tudunk a legtöbbet fejlődni fizikailag, utána már lassabban vagy inkább nehezebben és gyorsabban leépülünk ha nem teszünk ellene.

Nem lehet, hogy 27 év edzés alatt vagy rossz táplálkozás, vagy rossz edzéstervek, esetleg nem megfelelően koncentrált/komolyan vett edzéseket végeztél, és ezért nem nőtt a tömeged? Szedtél bármilyen tömegnövelőt, táplálékkiegészítőt, és figyeltél az étrendedre?

Mert ha mindez megvolt, akkor elég nehéz nem növekedni, még ha táplálékkiegészítőt ki is hagyom a dologból akkor is kell hogy legyen egy átlagon felüli izomtömeged ennyi edzéstől!

A hozzászólásodat köszönöm, és remélem nem veszed sértőnek a kérdésemet/megállapításomat, nem annak szántam, csak érdeklődöm, kíváncsiskodom, hogy mi van a te eseted hátterében.


Én magamon azt veszem/vettem észre, hogy 18 éves korom óta bármilyen edzést végzek, nem sportjátékokat, hanem kimondott bodyb./fittness jellegű sportot ha űzök, akkor mindentől növök, csak a növekedés intenzitása és módja/járulékos dolgai mások és mások.


Mikor anno szórakoztam ilyen mindenféle fittness cuccal, ilyen olyan gumi szallagok meg gépek, amik nem súlyzós edzést jelentenek, attól is nőttem valamit, persze az izmaim formálódása volt jellemzőbb nem a növekedésük is, de mivel mértem magam láttam, hogy méretbeli növekedés is követi a formabelit.

Persze egyénfüggő, valaki nagyon gyorsan nő szinte mindentől, és van aki semmitől sem akar megindulni és csak kínlódik, mire megtalálja a neki való módszert, de lehet sosem talál rá. :(


Köszönöm a válaszokat és várom a továbbiakat!

2012. nov. 8. 08:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ennyire öreg azért. Én 15 évesen kezdtem (most vagyok 42)és az elejétől fogva marha keményen edzettem, pár év alatt magamra pakoltam 20kg-ot. Szinte a kezdetektől használtam proteint, vitaminokat és a kajám is be van lőve, szóval nem hiszem, hogy te nekem tudsz újat mondani, hidd el, hogy nem kevés tapasztalatom van.

a genetikám sz@r, ezért nem vagyok túl izmos, de ha kell küldök képet, mert te most nagyon nullafOsnak gondolsz engem, ahogy kiveszem a szavaidból.

2012. nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És az első válaszomban is leírtam, hogy az étrendem az be van lőve. Most is grammra ki van számolva.
2012. nov. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NagyonGonosz ***** válasza:

Montez testépítő szemmel néz magára. Egy átlagembernél azért jóval izmosabb :)

Kathi Béla is azt mondta a BBTV-ben, hogy szar a genetikája és a lábán kívül minden testrésze szar.

2012. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Montez:


Elnézést, hogy csak most tudok válaszolni.

Jaj, nagyon félreértelmeztél. Egyáltalán nem gondollak sem sz@rnak sem semmi negatívat nem gondolok rólad, és nem is erre irányult amit írtam, abszolút jó szándékkal érdeklődtem a dolgok miértjéről. Nem is értem miért gondoltad lenézésnek, kötekedésnek, szó sincs erről! De komolyan nem erről írtam!

2012. nov. 8. 11:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Oks, küldök képet.
2012. nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!