Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez Pókereseknek szól Valaki...

Ez Pókereseknek szól Valaki segítene légyszi? ( többi lennt)

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy ugye egy megadás akkor jó ha a pot-odds nagyobb, mint az odds.. és én ugy csinálom hogy out x4, riveren pedig x2 ... és a pot odds? mert ott ugy van leirva, hogy a potot és a megadást kell figyelembe venni nem? hogy pl : 5500 van a potban és 1000-ret kell megadni, akkor 5:1 -hez ? vagy hogy?? és nállam az oddsnál százalékba jön ki, itt meg arányszámba és akkor a kettőt, hogy kell összehasonlítani?? vagy lehet hogy ezeket se írtam le jól.. valaki elmagyarázná érthetően példákkal együtt?? .. Néztem különböző oldalakon, de sehol se értettem meg rendesen.. előre is köszönöm!

2012. nov. 11. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:

őőő, barátom, te ne pókerezz, csak játékpénzben, ok?


Az egész pot odss számolás a fisheknek való. nem az számít, hanem az implied odds, hogy mennyit nyerhetsz a handben. bőven eelég, ha tudod, hogy milyen lapokkal mennyi esélyed van a showdown-on.


pl ha 75s el játszol, és a flopon van egy 5ös, meg egy gutshotod, akkor az kb 30% esély, hogy beesik az ötödik utcára egy 2 pár, vagy egy sor. de ez csak akkor érvényes, ha freroll van turnön. ha ott betel az ellenfeled, megszívtad.


sokkal fontosabb azt nézni, hogyan javulhat a kezed. pl ez esetben turnön lehet 2 pár, lehet sor, de mondjuk, ha van szin a flopon, lehet egy flöshúzó is. 4+4+10out 18 lap segít nekem, ez azt jelenti, hogy egy potméretű emelést is megadok. nagyobbat meg úgyse emelnek.


leesik egy flöshúzó. a riverre megint maradt ugyanannyi esélyem. szintén adom a pot emelést is.


az a szép ebben, hogy ha beesik a 2pár, vagy a sor, a top pár topkicker, overpár kifizet. flössel is jó esélyed van, mert nem számít arra az ellen, hogy backdoor flösöd van. igy a hand végén egy vbettel tudsz profitot termelni.


nem kell matekolni az oddsokon, szart se számítanak no limitben.

2012. nov. 12. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia.

A pot oddsok százalékban kifejezve:

1:1,5---20%

1:2-----30%

1:2,5---29%

1:3-----25%

1:3,5---22%

1:4-----20%

1:5-----17%

2012. nov. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

bocs, elbasztam


1:1,5---40%

1:2-----33%

1:2,5---29%

1:3-----25%

1:3,5---22%

1:4-----20%

1:5-----17%

2012. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
első: attól, mert valamit még nem tudok, nem azt jelenti, hogy nem is tanulhatom meg, szóval örülnék ha mellőznéd az első mondatodat.. amúgy a válasz többi részét köszi.. csak azt nem értem az a 30 % neked hogy jött ki.. erre lennék kíváncsi.. mert ilyen leírást sokszor láttam, de sz*rt se érek vele ha nem tudom, hogy hogy jön ki...Második: köszii, de lenne még egy kérdésem hogy pl ha 27500-as méretű pot van és mondjuk 11 ezret kell megadnom akkor, hogy jön ki nekem az 1 egész valahanyas arány szám?? ezt nem nagyon értem..
2012. nov. 12. 19:38
 5/10 anonim ***** válasza:

nemérted. outot csak húzókezekre kell számolni. de a holdemben olyan sok húzókezed nem lehet. nyílt sor, gutshot, flöshúzó, és ezek kombinációi (esetleg egy párral), omahában sokkal durvább húzókezek vannak.


de az, hogy leesik egy lap, nem jelenti, hogy a legjobb handed lesz. az számít, hogy jól meg tudd saccolni a kezed esélyét a javulásra. az outok számítása egy ilyen történet. 52 lappal játszák a pókert, a flopon ebből ismersz 47-et.ez az arányod 47:11-hez. 11 a 47-nek hány százaléka? ennyi az esélyed hogy javulj.


két utcára kicsit bonyibb kiszámolni, 6.os matek...nem az győzelem esélyét kell venni, hanem a vereségét, és ezeket összesorozni, majd egyből kivonni, és megvan a nyerési esélyed. de ez baromság, mert csak akkor van értelme, ha az ellen nem fogad a turnön. de ha már ott potcontrollt játszik, nem fog pénzt adni egy kiegészülő húzóra...

2012. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a példában kihagytam, hogy tegyük fel 11 outod van.
2012. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Neharagudj, de még mindig nem értem..xddd tehát azt értem amit írtál hogy 11:47.. ez világos csak azt nem értem, hogy ezt fejben, hogy végzik el olyan gyorsan? és amit a 2 utcára írtál azt sem értem.. tudnál egy példát írni kérlek ? nagyon köszi, hogy így segítesz de annyira homályos ez nekem.. :/ de fontos lenne, hogy megértsem.. :) köszönöm..
2012. nov. 12. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha elolvasnád a szakirodalmat?
2012. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
amúgy ugy bakker, hogy a 11 47nek kicsit kevesebb mint a negyede, tehát biztos kevesebb, mint 25%, kb 23 becsülnek, nem számolnak. ezzel egy fél potos emelést éri meg adni, ha nincs több bet.
2012. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez az oldal arra való, hogy az emberek olyat kérdezzenek amiket nem tudnak.. Nem?? Köszönöm válaszod..(Y)
2012. nov. 12. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!