Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szálkásításhoz diéta?

Szálkásításhoz diéta?

Figyelt kérdés
Szoval nem akarok én egy Jay Cutler lenni, meg az új fittness világbajnok se, de jó lenne nyárig valami sportos testalkat. Egyenlőre nincs időm eljárni kondiba, főleg ezért is írok, tanulni dolgozni, készülni államvizsgára nem megy minden egyszerre. Valami féle mozgást már kitaláltam, de a diétához kéne segítség, nincs ihletem ha kajáról van szó, meg hát az a baj a zöldségeket se szeretem annyira, de most a cél érdekében szarni bele :D De azért a brokkolit próbáljuk kihagyni :D
2012. nov. 14. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem is tudnál kox nélkül nagyon izmos lenni. Pláne nem szálkásító diétaval.:)

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch). 

Ha nincs súlyzós edzés akkor legyen a fehérje kb 2g x testtömegkg. 

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek. 

ezekből kellene összerakni az étrendet: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz étrendeket is:  [link]

2012. nov. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csirkét hogy szoktad elkészíteni? Rántva sütve vagy mindegy?
2012. nov. 14. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Diétában nem eszek rántott dolgokat. Simán kisütöm sütőzacskóba téve egy kis fűszerrel vagy pici olajon serpenyőben sütöm. De most a sütőzacskós dolog megy.
2012. nov. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És halat? A gond az, hogy nem vagyok egy mindenevő, de az ilyesmiket egész komálom :D
2012. nov. 14. 21:56
 5/8 anonim ***** válasza:
A hal is jó, írtam is az első kommentemben.:)
2012. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De nem úgy, hanem azt hogy szoktad elkészíteni?
2012. nov. 14. 21:59
 7/8 anonim válasza:
amúgy miféle tornát találtál ki? mit fogsz végezni?
2012. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a halat is simán bevágom sütőzacskóba, persze először megy rá halfűszer + vágok rá hagymát. Aztán hadd süljön 200°C-on.:)
2012. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!