Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Thai boxolok már egy ideje és...

Thai boxolok már egy ideje és az a problémám h majdem az összes edzésen rosszul leszek. Elkezdek szédülni, hányingerem lesz stb. Össze esni még soha nem estem de ez is elég kellemetlen. Mit tehetnék ellen? Meg mitől van?

Figyelt kérdés
16/L

2012. nov. 15. 20:19
1 2 3
 21/28 aikiboxer ***** válasza:

Biztosan jó a fokhagyma kúra, de én inkább kivizsgáltatnám magam előtte, a minimum egy vérnyomás-mérés... De tényleg menj el sportorvoshoz.


Én most ezeket a vitaminokat szedem:

- Scitec mega daily one

- Scitec C-1000

- Scitec omega 3

- Scitec kalcium-magnézium


Ez valahogy egy olyan szett, amit egy küzdősportolónak alapból szednie kellene.

2012. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
És ezek milyen árba vannak? Gyógyszertárban be tudom szerezni vagy csak testépítő boltba?
2012. nov. 17. 07:47
 23/28 aikiboxer ***** válasza:

Ilyen cuccokat scitec boltban (biotechet persze biotech boltban) tudsz megvenni vagy webshopokban. Ha fizikai üzletet keresel, a honlapon van kereső:

[link]


Webshop pedig:

[link]


Darabra kiszámolva:

C-1000: 21.75 Ft

Ca-Mg: 17 Ft

(Egyébként a fokhagyma is csak 17 Ft)

Mega daily one 30 Ft

Omega 3: 30 Ft


Azaz amiket én szedek, az pontosan napi 100 Ft. A múltkor nézegettük a gyógyszertári vitaminokat, és például a Béres Actival Max az 50 Ft/darab, gyógyszertárban szerintem még drágább - de a mega daily one összetétele jobb szerintem.

[link]

2012. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
szerintem ha mindenképp orvoshoz akarsz fordulni akkor először a házi orvoshoz menj és majd ő elküld a megfelelő helyre.
2012. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Na, helyzet?


Azért is 'bírom' annyira a f@sza küzdősportokat, mert ebben netán az edződnek kéne tudni segíteni.


Vitaminra én a C-t (1000-2000 mg egy nap, lehet több is én most nem akarok szélsőséges irányzatokat ajánlani) illetve D vitamint, 2000-5000 NE. Mindkettő 2000 forint körül van / 2-3 hónapra elég mennyiségben.


A táplálkozásért azért tépem a számat (jelen esetben a billentyűket) mert a megszokott "koszt" semmire sem elég. Ha keveset eszel belőle akkor még elhízhatsz, de leginkább tápanyaghiányos állapotot tart fent (na ilyenkor tényleg kell a sok multivitamin) ha sokat eszik valaki, a tápanyaghiány akkor is fennállhat mert a gabonák, kukorica gátolják az ásványi anyagok felszívódását, de még az elhízásra is nagyobb esély van.


Ezért nyomatom hogy húst, zöldséget hússal és zöldséggel, tepertőt tepertő krémmel egyetek, mert ezek nem rontják az emésztést, hanem teljesen tökéletesen esszenciális és egészséges tápanyagok. Hús, állati zsír (legjobb mint tudjuk a tengeri hal, omega3) és sok-sok alacsony ch tartalmú zöldség.


Még mindig azt mondom, hogy ha a vércukorszinted stabilabb lesz mint a nagymamámnak, akkor bírni fogod az edzést. Ezt előbb ki lehet próbálni mint az orvosi vizsgálatot megejteni, de most már annak is ideje, főleg ha ThaiBoxolsz. Én mondjuk kungfuzom, nálunk az egészségvédelem alap, engem annyira nem érdekel mit mondana egy sportorvos, de ez nem követendő példa mindenki esetében, hiszen más emberek, más életmódok..


Figyelj a kajára, ne kenyerezz, ne tejezz!

2012. nov. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Az utóbbi hétben szinte csak húst, gyümölcs- és zöldség salátát ettem. Hanyagoltam a cukros üdítőket, teát vagy vizet ittam egy nap legalább 2 litert. Elkezdtem szedni halolaj tablettát is. Asszem ez a pár ötlet/tanács csodat tett. Már semmi bajom nincs edzésen. Felemelő érzés h már nem én vagyok az aki a legkevesebb ideig bírja. :) Köszönöm mindenkinek <3
2012. nov. 22. 12:48
 27/28 anonim válasza:
Üdvözöllek, én MMA szabályrendszerben bunyóztam sokáig. Muay Thai, brazil jiu jitsu, alap birkó, és krav maga oktatásban volt részem. Eléggé intenzíven.(Rendes diétám volt,és eléggé kemény edzés, és 3 hónap alatt 10 kiló jött le , persze ennek 1 része víz)... Na ez a felvezetés volt , bocs. | Nekem is voltak hasonló problémáim. Először is , ha van rá pénzed. |Scitec| Multi Pro szerezd be, nagyon jó multi vitamin csomag (Sokkal jobb mint a gyógyszertári szarok). De a lényeg. Egyél rendesen, reggelire is, ebédre egyél jóllakottan(De úgy tényleg :D ), az edzés után pedig este kefir, alma, laza dolgok.. ezt csináld 2 hétig és nézd meg jobb lesz e. a Másik fontos, az edzés közbeni tudatállapot, higyj benne hogy nem leszel rosszul, és csináld keményen az edzés,legyél ideges, az általában segít elterelni a figyelmed dolgokról, és növeli a munkavégzőképességet. Orron be a levegő, és szájon ki. ez segít. Nekem diéta közben voltak ilyen tüneteim. szerintem valami hiányzik a szervezetedből ami elég energiát adna neked. Energia italt mellőzd(ha iszol), és VÍZet fogyassz sokat :) 2 havonta más ásványi anyagokkal teli vizet vegyél. Nem akarom a súlyod kérdezni ezért, 20 kg/1 liter víz a szervezet alap egészségére elfogadható mennyiség.Amennyiben nem változik semmi, orvoshoz kell menni.(Valami jó orvoshoz, mert félre diagnosztizálnak az 1 dolog, de hogy rögtön műteni akarnak meg ilyenek. vigyázz ezzel is ) Bocs a hosszú tartalomért, sok sikert :) 17/F
2013. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

" húst, gyümölcs- és zöldség"


Nocsak? :))

2013. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!